Наша реальність без вітаміну D

Наша реальність без вітаміну D

3687
Ukrinform
1 грудня о 10.00 відбулася прес-конференція на тему: “Дефіцит вітаміну D – проблема національного та глобального масштабу”. (Зала 1)

Організатор: Міжнародний медичний Форум з проблеми дефіциту вітаміну D.

Учасники: Майкл Ф. Холік - доктор медичних наук, професор медицини, фізіології та біофізики, директор Клініки здоров’я кісткової тканини, директор Геліотерапевтичного дослідницького центру Бостонського університету, (Бостон, США); Павел Плудовські -   голова Європейської асоціації з вітаміну D (EVIDAS), професор, доктор Дитячого меморіального інституту здоров'я у Варшаві (Children's Memorial Health Institute) (Варшава, Польща); Владислав Поворознюк  - доктор медичних наук, заслужений діяч науки і техніки України, професор, керівник Українського відділення наукового товариства Європейської асоціації з вітаміну D (EVIDAS), президент Української асоціації остеопорозу (Київ, Україна).

Підсумкові матеріали:

Дефіцит вітаміну D загрожує розвитком різних захворювань - медики

Велика частка українців мають дефіцит вітаміну D, що несе ризик розвитку різних захворювань.

Про це на прес-конференції в Укрінформі розповів президент Української асоціації остеопорозу Владислав Поворознюк.

«Стосовно України, за даними досліджень лікарів, тільки 4,6% населення України мають нормальні показники щодо вітаміну D, і дефіцит його спостерігається у всіх вікових групах.  Дефіцит вітаміну D призводить до порушень кальцієвого метаболізму, до розвитку захворювань кісткової тканин у дітей та підлітків, а також у людей літнього віку», - сказав Поворознюк. 

Втім, за його словами, дефіцит вітаміну D - це загальносвітова проблема. Так на D-вітамінний дефіцит страждають пацієнти з алергією, діти, хворі на бронхіальну астму. Його нестача може підвищити ризик розвитку таких хвороб та станів, як рахіт, остеомаляція, м'язева дистрофія, розсіяний склероз, ревматоїдний артрит, різні інфекції, високий артеріальний тиск, хвороби серця, остеопороз, навіть онкологічні захворювання. Зокрема, за статистикою, яку навів Поворознюк, вірогідність виникнення агресивних форм раку простати при дефіциті вітаміну D зростає на 46%,  а також раку молочної залози, раку товстого кишківника. 

Президент Української асоціації остеопорозу наголосив, що особливу увагу при профілактиці нестачі вітаміну D потрібно звертати на такі групи населення, як діти, підлітки та вагітні жінки.

Причинами вітамінного дефіциту можуть бути як неправильне харчування, так і нестача сонячного проміння в період з жовтня по квітень.

"Є два шляхи потрапляння в організм людини вітаміну D - з продуктами харчування, також від синтезується в шкірі під впливом сонячної енергії", - сказав Поворознюк.

За його словами, найбільша кількість вітаміну D - в жирних сортах морської риби та в курячих яйцях. 

Як зазначив на прес-конференції голова Європейської асоціації з вітаміну D (EVIDAS) Павел Плудовські,  згідно з міжнародними рекомендаціями, дітям віком до 1 року рекомендовано приймати 600 міжнародних одиниць вітаміну D, дітям до 18 років - до 1000 міжнародних одиниць. Дорослим людям адекватною дозою вітаміну D буде 2000 міжнародних одиниць. При цьому людям з діагнозом ожиріння рекомендують збільшувати цю дозу вдвічі. 

Поворознюк наголосив, що у випадку виявлення D-вітамінного дефіциту необхідно приймати препарати, в склад яких входить цей вітамін.

Відео з прес-конференції:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>