Що врятує Україну: термінове виконання Будапештського меморандуму чи повернення до ядерної зброї?

Що врятує Україну: термінове виконання Будапештського меморандуму чи повернення до ядерної зброї?

1798
Ukrinform
8 листопада о 12.30 відбулося засідання "круглого столу" на тему: "Що врятує Україну: термінове виконання Будапештського меморандуму чи повернення до ядерної зброї?" - погляд Коаліції позапарламентських сил України (Зала 2).

Організатор: Коаліція позапарламентських партій та громадських організацій України.

Учасники: Микола Габер - голова Патріотичної партії України; Юрій Кармазін - голова Партії Захисників Вітчизни; Людмила Супрун -  голова Народно-демократичної партії; Олександр Кондрашов - голова Політичної партії місцевого самоврядування; Кость Бондаренко - політолог; Микола Ковтуненко - журналіст ГО «Яскраві вчинки»; Андрій Ваулін - генерал розвідки; Володимир Шевченко - експерт з військово-політичних питань; Анатолій Лопата - начальник Генерального штабу ЗСУ 1993-1996 р.р.; Микола Філатов - голова Всеукраїнської спілки «Союз ветеранів ракетних військ стратегічного призначення».

Підсумкові матеріали:

Коаліція позапарламентських партій вимагає визнати Будапештський меморандум нікчемним та повернути Україні ядерний статус

Учасники коаліції позапарламентських політичних партій та громадських організацій України звернулися з заявою до Президента, уряду та Верховної Ради, а також низки міжнародних організацій - ООН, НАТО, ОБСЄ та МАГАТЕ щодо виконання Будапештського меморандуму.

Про це заявив голова Патріотичної партії України Микола Габер під час круглого столу в Укрінформі.

“Чому саме сьогодні ми виступаємо з такою заявою? Тому що до недавнього часу ми всі розуміли, що відбувається, але не було констатації факту. Сьогодні є резолюція ПАРЄ, де чітко визнається Росія агресором, є заяви керівництва ОБСЄ, які кажуть про те, що Росія порушила Будапештський меморандум і закликає повернутися у його рамки. Є ціла низка офіційних осіб, які чітко на міжнародному рівні висловлюються про те, що Росія є агресором, порушником Будапештського меморандуму. Був також час, коли керівництво нашої держави робило ставку на Мінські угоди, але ми сьогодні бачимо, що вони себе вичерпали повністю. Прийшов час, коли Україна має сказати своє слово, і вона вже може це зробити, бо є армія. Тому ми можемо ставити перед Росією, перед США та перед іншими країнами, які виступили гарантами, що або вони виконують свої обов’язки, або Україна може вважати Будапештський меморандум і взяті на себе обов’язки такими, які прийшли у ніщо. І таким чином має право на повернення ядерної зброї”, - сказав Габер.

Так, за його словами, у заяві йдеться про те, що протягом останніх років Україна піддається тиску і агресії Російської Федерації, яка порушила Будапештський меморандум. Оскільки країни-гаранти не виконали свої зобов’язання, не захистили територіальну цілісність України, то Будапештський меморандум може бути визнаний нікчемним та таким, що втрачає свою силу для всіх сторін. А це повертає Україні право на відновлення ядерного статусу та повернення ядерної зброї. Учасники коаліції просять підписантів меморандуму надати Україні зброю для захисту від агресії, а Російську Федерацію - негайно вивести свої війська з території України.

“Сьогоднішня наша акція - це лише початок цілої низки заходів, які ми хочемо провести як коаліція позапарламентських політичних партій і громадських організацій України, тому що питання дуже важливе для нашої країни, бо або буде захищена Україна і буде держава, або ми здамо позиції”, - наголосив Габер.

Відео з прес-конференції:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-