Чоловіки проти раку грудей

Чоловіки проти раку грудей

2249
Ukrinform
20 жовтня об 11.00 відбулася прес-конференція з нагоди Всеукраїнського дня боротьби з раком грудей та старту інформаційно-соціального проекту «Чоловіки проти раку грудей». (Зала 1)

Організатори: ВГО «Разом проти раку», onco.com.ua. 

Учасники: доктор Уляна Супрун - в.о. Міністра охорони здоров'я України; Олена Колесник - директор Національного інституту раку; Іван Смоланка - головний мамолог МОЗ; Лариса Лопата - голова ВГО «Разом проти раку»; Микола Анікусько - завідувач хірургічного відділення Київського онкоцентру; Лілія Гудзь - головний редактор onco.com.ua  та представники Студії «Квартал 95», які беруть участь у соціальному проекті.

Українки помирають від хвороб, які лікуються. Рак грудей на ранній стадії можна зупинити. Якщо мамологічний скринінг в Україні стане добровільним, свідомим і ефективним. Ми пропонуємо долучити до цього чоловіків, які повинні відчувати відповідальність за здоров'я своїх дружин та мам. Нинішнього року  до цього разом з медиками закликатимуть чоловіки «Кварталу 95» - без жартів!

Наразі в Україні від раку грудей щогодини помирає одна жінка, дві - дізнаються про такий діагноз.  Урядовці,  лікарі та журналісти - що кожен з нас може зробити, аби змінити таку статистику?

Підсумкові матеріали:

В Україні від раку молочної залози щогодини помирає одна жінка - Супрун

Найпоширенішим онкологічним захворюванням серед жінок є рак молочної залози. Кожної години від цього захворювання в Україні помирає одна жінка.

Про це на прес-конференції в Укрінформі, присвяченій Всеукраїнському дню боротьби з раком молочної залози  розповіла в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.  

"Кожної години в Україні від раку грудей помирає одна жінка. Це означає, що щороку від цієї хвороби помирає  9 тисяч жінок, а за 25 років незалежності - понад 220 тисяч жінок. Це ще одна неоголошена війна, де поки що перемагає хвороба, і головна причина високої смертності - це пізнє звернення до лікарів", - сказала в.о. міністра.

За її словами, в Україні після виявлення онкозахворювання лише 60% пацієнтів проживають наступні 5 років. У країнах Європи ця цифра становить 85%, у США - до 90%.  А саме рак молочної залози займає перше місце в структурі смертності жінок від онкозахворювань. Лише у 2014 році в Україні було зареєстровано понад 13 тисяч нових випадків цієї патології, і чверть жінок, які захворіли на рак грудей - репродуктивого віку. Зараз на обліку в онкодиспансерах перебуває 134 тисячі жінок з діагнозом "рак молочної залози".

Уляна Супрун зауважила, що наразі в системі охорони здоров'я йдуть реформи, покликані в тому числі змінити й систему фінансування цієї сфери, коли основна частина коштів направлялася на лікування хвороб, а не на попередження їх розвитку. За її словами, в подальшому буде більше уваги приділятися саме превентивній медицині, в тому числі ранній діагностиці хвороб.

В.о міністра охорони здоров'я закликала жінок не зволікати і обов'язково звернутися до мамолога, зазначивши, що сама щорічно проходить таке обстеження.

"Я хочу звернутися до всіх українок, як жінка. В нашій системі є багато проблем, і ми це розуміємо. Немає достатього доступу до мамологів, мамографічних апаратів. Але ми мусимо розуміти, що це не тільки проблема системи, яка не бере на себе відповідальність. Це відповідальність кожного з нас. ... Я закликаю кожну жінку відвідати лікаря, переконатися, що вона здорова. Також закликаю чоловіків заохочувати своїх жінок, матерів, подруг пройти мамографію. Це важливо для вас, щоб ваші жінки були здорові", - сказала Супрун.

Як зазначив на прес-конференції  завідувач хірургічного відділення Київського міського онкоцентру Микола Анікусько, проходити обстеження у мамолога повинні всі жінки, незалежно від віку, навіть якщо у них немає скарг на стан здоров'я.  До 40 років проводиться ультразвукове обстеження, і, в разі виявлення проблем за направленням лікаря, діагноз уточнюється за допомогою обстеження на мамографі. Жінки віком від 40 років повинні пройти обстеження на мамографічному апараті і повторювати його кожні два роки. Крім того, він наголосив, що дуже велике значення для профілактики всіх онкологічних захворювань має спосіб життя.

"Це відмова від куріння, фізична активність, зменшення кількості жирів та введення у раціон волокон, санація хронічних джерел інфекцій, зменшення сонячного впливу. Все це дає дуже гарні результати. Тільки використовуючи ці п'ять правил ВООЗ, є можливість зменшити на 43% ризик захворіти на рак у цілому", - сказав Анікусько.

Всесвітній день боротьби з раком грудей проводиться щорічно 15 жовтня. З 2005 року в Україні таким днем вважається 20 жовтня.

Відео з прес-конференції:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>