18 жовтня - Європейський день боротьби із торгівлею людьми

18 жовтня - Європейський день боротьби із торгівлею людьми

3302
Ukrinform
13 жовтня о 10.00 відбувся брифінг заступника Міністра соціальної політики України Наталії Федорович за участю народного депутата України Ірини Луценко  з нагоди Європейського дня боротьби з торгівлею людьми. (Зала 1)

Організатор: Міністерство соціальної політики України.

Учасники: Ірина Луценко - народний депутат України; Тетяна Руденко - національний менеджер проектів Координатора проектів ОБСЄ в Україні; Катерина Арданьян - координатор програм протидії торгівлі людьми Представництва МОМ в Україні; Юлія Саченко - директор з превентивної роботи Міжнародної громадської організації «Кампанія А21».

Підсумкові матеріали:

Ірина Луценко: Рада може ратифікувати Стамбульську конвенцію наприкінці жовтня - на початку листопада

Верховна Рада може ратифікувати Конвенцію Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами (Стамбульську конвенцію) вже наприкінці жовтня чи на початку листопада.

Про це на прес-конференції в Укрінформі заявила народний депутат від фракції БПП Ірина Луценко.

«Ми не можемо не гордитися з Міністерством соцполітики про завершення проекту з ратифікації Стамбульської конвенції. Думаю, що до кінця жовтня - на початку листопада суспільство матиме інформацію, що Україна вже ратифікувала конвенцію про запобігання та протидію домашньому насильству», - сказала вона.

Крім того, за її словами, також підготовлені інші законопроекти, необхідні для реалізації зазначеної Конвенції.

Луценко зауважила, що останнім часом в Україні спостерігається «сплеск випадків» домашнього насильства. Так, вона навела офіційні дані правоохоронних органів, відповідно до яких щороку, починаючи з 2010 року, в нашій державі фіксували 100 тисяч звернень у зв'язку з насильством у сім'ї, у 2015 році ця цифра становила 150 тисяч, а за 9 місяців 2016 року - 165 тисяч.

Парламентарій підкреслила, що це лише офіційна статистика, а ще багато випадків насильства «ховаються за закритими дверима квартири, хати, будинку». У цьому зв'язку Луценко наголосила на важливості переведення питання вирішення проблеми домашнього насильства на державний рівень.

За 9 місяців цього року в Україні зафіксовано 777 випадків торгівлі людьми - Ірина Луценко

Міжнародні організації за 9 місяців нинішнього року зафіксували 777 випадків торгівлі людьми.

Про це на прес-конференції в Укрінформі заявила народний депутат від фракції БПП Ірина Луценко.

«Міжнародні організації зафіксували за 9 місяців 2016 року 777 випадків постраждалих від торгівлі людьми», - сказала вона.

Водночас для порівняння парламентарій навела дані за попередні роки. Так, за її словами, протягом всього 2012 року було зафіксовано 945 випадків торгівлі людьми, 2013 року - 929, 2014 року - 903, 2015 року - 740 випадків.

Луценко наголосила, що українське національне законодавство у сфері запобігання та протидії торгівлі людьми є одним із найкращих у Європі, проте лише одного ухвалення законів замало.

Народний депутат пов'язує високий рівень злочинів з торгівлі людьми саме зі складною ситуацією всередині країни, з «майже військовим станом».

Мінсоцполітики анонсувало підготовку Стратегії інформполітики в сфері протидії торгівлі людьми

Міністерство соціальної політики України анонсувало початок підготовки Стратегії інформаційної політики в сфері протидії домашньому насильству, протидії торгівлі людьми і забезпечення їм рівних прав і можливостей.

Про це на брифінгу в Укрінформі у четвер заявила заступник міністра соціальної політики Наталія Федорович.

«Ми сьогодні анонсуємо підготовку Стратегії інформаційної політики у сфері протидії торгівлі людьми, забезпечення їм рівних прав і можливостей  і протидії домашньому насильству.  Цю Стратегію ми робимо спільно з депутатами ВР і міжнародними організаціями. Це є дуже серйозна проблема і ми розуміємо, наскільки сьогодні важливо донести до українців інформацію про небезпеку, яка їх очікує», - сказала Федорович.

Вона поінформувала про основні завдання, які визначені в цій Стратегії у напрямку протидії торгівлі людьми.

«Одним із завдань цієї Стратегії є формування розуміння того, що людська гідність, права людини є найвищою цінністю, а також  попередження та формування нетерпимої поведінки, нульової толерантності до будь-яких форм експлуатації людини», - додала Федорович.

Відповідаючи на запитання кореспондента Укрінформу, вона зазначила, що наступними кроками у реалізації Стратегії з протидії торгівлі людьми є проведення загальнодержавних заходів до 18 жовтня (Європейський день боротьби з торгівлею людьми, був започаткований у 2007 році - ред.) і розміщення по всій Україні спеціальних бігбордів та сіті-лайтів з відповідними зображенням соціальної реклами.

«Сьогодні ми анонсували початок роботи над Стратегією, але ця робота  - це не просто процес підготовки виписування якихось там завдань, це також  конкретне виконання цих завдань. Вже були розроблені відповідні зображення для бігбордів і сіті-лайтів і нашим наступним кроком, першою акцією у рамках цієї Стратегії буде, по перше, проведення загальнодержавних заходів до 18 жовтня - по всіх областях буде розміщення тих зображення на бігбордах», - підкреслила Федорович.

Другим кроком, за її словами, буде розміщення відповідних соціальних роликів на тему протидії торгівлі людьми у різних навчальних і соціальних установах, за можливості у медичних закладах, на ТБ і «всюди, де можна їх транслювати».

Вона нагадала про те, що держава наразі надає повний спектр допомоги постраждалим від торгівлі людьми відповідно до їх потреб.

«Держава пропонує повний спектр допомоги особам, які постраждали від торгівлі людьми. Людина, яка постраждала від торгівлі людьми, звернувшись в органи влади, має право на отримання відповідного соціального статусу, і це дає їй можливість отримати одноразову матеріальну допомогу, а також отримати повний спектр допомоги медичної, правової, соціальної. Ця допомога надається відповідно до оцінки потреб кожної конкретної людини», - уточнила Федорович.

Відео з прес-конференції:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-