Які ризики несуть в собі зміни до універсальної програмної послуги?

Які ризики несуть в собі зміни до універсальної програмної послуги?

1657
Ukrinform
20 липня об 11.00 відбулася прес-конференція на тему: "Зміни до універсальної програмної послуги – ризики для інформаційної безпеки України". (Зала 2)

Організатор: Телекомунікаційна палата України.

УчасникиСергій Бойко, Телекомунікаційна палата України; Тетяна Попова, Телекомунікаційна палата України; Костянтин Грицак, Телекомунікаційна палата України.

Довідково. 12 липня 2016 р. Верховною Радою України було прийнято в першому читанні законопроект, що уточнює умови розповсюдження програм телерадіоорганізацій у складі універсальної програмної послуги (реєстр.  № 3504 від 23.11.2015).

Законопроектом передбачено зміни існуючого порядку взаємовідносин між провайдерами/операторами та вітчизняними телекомпаніями: перехід на комерційну основу, що в свою чергу, призведе до того, що абоненти змушені будуть сплачувати більше коштів за доступ до інформації, яка зараз гарантована державою.

Підсумкові матеріали:

Звуження універсальної програмної послуги кабельної мережі загрожує інформаційній безпеці України, - Телекомунікаційна палата

Законопроект про зміну переліку універсальної програмної послуги в кабельних мережах змусить споживачів шукати альтернативу серед супутникових платформ країни-агресора.

Про це під час прес-конференції в Укрінформі заявив директор асоціації "Телекомунікаційна палата України" Костянтин Грицак, повідомляє кореспондент агентства.

"Прийняття даного законопроекту несе загрозу інформаційній безпеці України. Цей аргумент грунтується на тому, що в результаті будуть переведені відносини на комерційні, у наших медіа виникне бажання стягувати кошти з кабельних операторів", -  говорить керівник асоціації.

Як уточнює Грицак, існує декілька негативних сценаріїв розвитку ситуації, зокрема, щезнення телеканалів з кабельної мережі.

"Найбільш жахливий сценарій в цій ситуації, це коли медіа та оператори не домовляться щодо економічних комерційних відносин між собою і в цьому випадку телеканали просто зникнуть з кабельної мережі", - пояснює директор асоціації.

Як зазначає очільник Телекомунікаційної палати, клієнтами кабельної мережі є нині не менш як третина українців, що буде змушена шукати альтернативні канали інформації.

"Це близько третини глядачів у нашій державі. Коли споживачі не будуть отримувати той продукт, який вони звикли споживати в кабельних мережах, вони почнуть його отримувати з альтернативних джерел. На сьогодні це є супутникове телебачення і Інтернет. І перша, і друга сфера є неконтрольовані державою, в цих сферах присутні ті канали, той контент, який загрожує інформаційній безпеці держави і є елементом гібридної війни, яку веде проти нас Російська Федерація. Ми наголошуємо на ризику відтоку абонентів до неконтрольованих систем телебачення", - пояснює Костянтин Грицак.

В Телекомунікаційній палаті також зазначають про можливість інших варіантів розвитку відносин між медіа та операторами.

"Якщо медіа будуть стягувати кошти з кабельних операторів, це призведе до здорожчання послуг кабельного телебачення для кінцевого споживача, адже і кабельники, і провайдери програмної послуги повинні будуть компенсувати для себе ці витрати, які вони несуть, з одного боку. З іншого боку, якщо домовляться до того, що провайдерам і операторам телекомунікацій будуть сплачувати медіа за те, що вони ретранслюють їх сигнал, це в свою чергу понесе збитки для нашої медіаіндустрії і їх витрати збільшаться", - говорить очільник палати.

Нагадаємо, на минулому тижні Верховна Рада проголосувала проект ЗУ "Про внесення змін до Закону України "Про телебачення і радіомовлення"", яким передбачається залишити у складі універсальної програмної послуги програми локальних ефірних мовників, суспільного телебачення та Парламентський канал. Раніше до переліку було включено всі програми, що розповсюджуються ефірним способом незалежно від їхнього юридичного статусу (локальні, комерційні чи суспільне мовлення).

Відео с прес-конференції:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?> */ ?>