Які зміни очікують систему охорони прав інтелектуальної власності в Україні?

Які зміни очікують систему охорони прав інтелектуальної власності в Україні?

3052
Ukrinform
19 липня о 10.00 відбулася прес-конференція на тему: "Загроза, що постала перед системою охорони прав інтелектуальної власності в Україні". (Зала 1)

Учасники: Євген Шевченко, голова Національної спілки майстрів народного мистецтва України; Василь Красніков, президент "Всеукраїнської асоціації патентних повірених"; Геннадій Андрощук, завідувач лабораторії правового забезпечення розвитку науки і технологій Науково-дослідного інституту інтелектуальної власності; Дмитро Колесников, віце-президент Асоціації продюсерів України; Ігор Щербаков, голова Національної спілки композиторів України; Олег Фіалко, народний артист України, кінорежисер; Леонід Черепов, член правління всеукраїнської Асоціації патентних повірених України.

Підсумкові матеріали:

Фахівці просять призупинити реформу системи інтелектуальної власності

Близько 20 фахівців сфери культури і мистецтва звернулися до РНБО, Генпрокуратури, МВС та СБУ з проханням призупинити ініціативу Міністерства економічного розвитку щодо реформування системи захисту інтелектуальної власності.

Про це під час конференції в Укрінформі заявив голова ГО «Всеукраїнське агентство авторських прав» Юрій Ганцюк.

«Концепція реформування інтелектуальної власті не дає відповіді взагалі на жодне із нагальних питань. І от група фахівців, людей, яким не байдужа доля України, звернулися до секретаря РНБО, генерального прокурора, міністра внутрішніх справ, голови СБУ, і зробили заяву-повідомлення про зраду національних інтересів. На нашу думку,  просто зараз відбувається зрада національних інтересів», - сказав він.

За його словами, під зверненням підписалися більше двадцяти фахівців, які просять перелічених високопосадовців призупинити рішення щодо реформування системи інтелектуальної власності.

Ганцюк розповів, що згідно з чинною Концепцією системи правової охорони інтелектуальної власності, розробленою МЕРТ, планується понизити статус Державної служби інтелектуальної власності й підпорядкувати її одному з департаментів Мінекономрозвитку. На його думку, таке переформатування служби не дозволить вирішити проблем, які наразі є в Україні у сфері захисту авторських та суміжних прав.

У свою чергу, голова Національної спілки майстрів народного мистецтва Євген Шевченко зауважив, що до розробки зазначеної концепції не залучалися представники творчих спілок і закликав створити новий колектив експертів та розробити інший варіант реформи системи інтелектуальної власності.

Відео с прес-конференції:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-