Що вимагають трудові колективи авіабудівної галузі?

Що вимагають трудові колективи авіабудівної галузі?

2424
Ukrinform
6 липня об 11.00 відбулося засідання "круглого столу" на тему: "Вимоги трудового колективу ДП "Заводу 410 ЦА" та інших трудових колективів авіабудівної галузі". (Зала 2)

Організатори: Адвокатське об’єднання "Муніципальна адвокатура" та Трудовий колектив Державного підприємства "Завод 410 ЦА" Державного концерну "Укроборонпром".  

Учасники: голова адвокатського об’єднання «Муніципальна адвокатура» адвокат Олександр Пастушенко; співголова Ради Трудового колективу Державного підприємства «Завод 410 ЦА» Державного концерну «Укроборонпром» Андрій Нечаєв; голова «Незалежної профспілки гірників України» Михайло Волинець; народний депутат України 2-3-4-6 скликань, заслужений юрист України, доктор філософії, державний радник юстиції 3 класу, голова партії «Захисників Вітчизни» Юрій Кармазін; голова Ради Трудових колективів Київщини Олег Галенко; голова Правління ГС «Національна асамблея України» Іван Пєтухов; екс-суддя Конституційного суду України, доктор юридичних наук Віктор Шишкін; голова Ради  Трудових колективів Одещини, депутат Одеської обласної ради Олександр Адзеленко; лідер «Союзу Лівих сил України», політик  Василь Волга; народний депутат 1-2-4 скликань, Герой України Степан Хмара; голова ради молитовного майдану Олександр Панчук; голова первинної профспілкової організації на ДП  "Завод 410 ЦА" Антон Смородін

Підсумкові матеріали:

Фіскальна політика по відношенню до державних підприємств знищує оборонну промисловість - заява трудових колективів авіабудівної галузі

Трудові колективи авіабудівної галузі вимагають від Уряду внести зміни до постанови, що зобов`язує державні унітарні підприємства та їх об'єднання відрахування до держбюджету 75% чистого прибутку, оскільки це рішення знищує оборонну промисловість.

Про це на круглому столі "Вимоги трудового колективу ДП "Заводу 410 ЦА" та інших трудових колективів авіабудівної галузі" в Укрінформі заявив народний депутат України 2-3-4-6 скликань, голова партії «Захисників Вітчизни» Юрій Кармазін, повідомляє кореспондент агентства.

"Державні підприємства платили чистого прибутку в бюджет України 30%, так було передбачено законом. Уряд Яценюка пішов далі, почали платити 50%... Тепер будь-яке державне підприємство зобов`язали заплатити 75%. Ви заздалегідь, пане Яценюк, пане Гройсман, готуєте всі державні підприємства України до знищення. Ви робите їх нерентабельними, не даєте їм розвиватись. Тому від імені всієї оборонної промисловості кажу, пане Гройсман, терміново внесіть зміни у цю постанову», - сказав він.

Крім того, Кармазін оприлюднив наказ генерального директора Укроборонпрому Романа Романова від 13 травня 2015 року, в якому очільник концерну наказав визначити розмір регулярних річних (квартальних) внесків підприємств учасників державного концерну Укроборонпрому на 2016 рік у розмірі 18% чистого прибутку отриманого за результатами 2014 року.

«18% плюс 75%. І того 93%. Пане Романов, через це я звертаюсь до Юрія Луценка, так знищується наша промисловість. Ви (генеральний директор "Укроборонпром" Роман Романов - ред.) і Уряд знищуєте оборонну промисловість і поставили  під загрозу існування взагалі високотехнологічних підприємств України», - заявив Кармазін.

За його словами, у зв`язку з цією ситуацією трудові колективи звернуться до Генерального прокурора і Національного антикорупційного бюро з вимогою негайно відкрити кримінальне провадження проти генерального директора "Укроборонпрому". А зверненням до Кабінету міністрів та Прем'єра пропонуватимуть негайно відсторонити Романова від роботи у концерні.

Нагадаємо, Кабінет міністрів України постановою від 30 грудня 2015 р. № 1156 "Про внесення змін до пункту 1 Порядку відрахування до державного бюджету частини чистого прибутку (доходу) державними унітарними підприємствами та їх об’єднаннями" постановив, що державні унітарні підприємства та їх об'єднаннями з частини чистого прибутку (доходу) сплачуваимуть 75% до держбюджету.

Також, постановою КМУ від 23 березня 2016 року №228 встановлено, що господарські товариства з державною часткою повинні спрямувати до Державного бюджету 75% прибутку, отриманого за результатами фінансово-господарської діяльності у 2015 році. Відповідну суму надходжень у розмірі 2 497 200,00 тис. гривень передбачено Законом України "Про Державний бюджет на 2016 рік".  

Довідка:

Роман Романов - керівник ДК «Укроборонпром». Трудова діяльність Романова протягом останніх десяти років виглядає наступним чином:

З 2006 р. — депутат Херсонської міської ради V скликання від політичної партії «Наша Україна». Голова постійної комісії.

З 2010 р. — депутат Херсонської обласної ради від політичної партії «Фронт Змін», член Постійної комісії з питань промисловості, будівництва та житлово-комунального господарства.

Початок 2014 р. — керівник передвиборчого штабу Петра Порошенка в Херсонській області на виборах Президента України.

З 4 липня 2014 р. — генеральний директор Державного концерну «Укроборонпром» (Указ Президента України від 4 липня 2014 року № 569/2014).

Трудові колективи авіагалузі заявили про простої Харківського авіазаводу та Південмашу через незадовільне керівництво з боку Укроборонпрому

Гендиректору «Укроборонпрому» Роману Романову дорікають у тому, що Харківський авіазавод та Південний машинобудівний завод фактично зупинили виробництво.

Про це на круглому столі "Вимоги трудового колективу ДП "Заводу 410 ЦА" та інших трудових колективів авіабудівної галузі" в Укрінформі заявив народний депутат України 2-3-4-6 скликань, голова партії «Захисників Вітчизни» Юрій Кармазін, повідомляє кореспондент агентства.

«Раджу вам, пане Романов ретельно підходити, поки що до виконання ваших основних обов'язків. Тому що потім доводиться констатувати, що Харківський авіазавод не працює вже 2 роки. Ви робите все, щоб він не працював, там «копієчні» проблеми, які можна було б вирішити. Завод не працює. Південний машинобудівний завод - не працює», - сказав він.

Зазначимо, що сьогодні на круглому столі трудові колективи вирішили звернутись до Генерального прокурора і Національного антикорупційного бюро з вимогою відкрити кримінальне провадження проти генерального директора "Укроборонпрому". А у зверненні до Кабінету міністрів та Прем'єра пропонуватимуть негайно відсторонити Романова від роботи у концерні.

Нагадаємо, Харківський авіазавод (ХАЗ) з літа 2015 року є структурою ДК "Укроборонпром". З лютого 2015 року Харківський авіазавод знаходиться в умовах простою - основна частина працівників відправлена у вимушену відпустку. Борг по зарплаті - найбільший серед підприємств України: 87 млн грн. У заводу є два замовлення, і цього року він має передати іноземному замовнику один літак.

Довідка: Роман Романов - керівник ДК «Укроборонпром»

З 2006 р. — депутат Херсонської міської ради V скликання від політичної партії «Наша Україна». Голова постійної комісії.

З 2010 р. — депутат Херсонської обласної ради від політичної партії «Фронт Змін», член Постійної комісії з питань промисловості, будівництва та житлово-комунального господарства.

Початок 2014 р. — керівник передвиборчого штабу Петра Порошенка в Херсонській області на виборах Президента України.

З 4 липня 2014 р. — генеральний директор Державного концерну «Укроборонпром» (Указ Президента України від 04 липня 2014 року № 569/2014).

Трудові колективи просять повернути авіабудівну галузь до управління Мінекономрозвитку

Трудовий колективи авіабудівної галузі України, зокрема ДП «Заводу - 410 ЦА» звернулись до першого віце-прем'єр-міністра, міністра економічного розвитку і торгівлі Степана Кубіва з вимогою повернути авіабудівну галузь до управління Мінекономіки. У разі відмови трудові колективи обіцяють всеукраїнський страйк.

Про це на круглому столі "Вимоги трудового колективу ДП "Заводу 410 ЦА" та інших трудових колективів авіабудівної галузі" в Укрінформі заявив голова адвокатського об'єднання «Муніципальна адвокатура», адвокат Олександр Пастушенко, повідомляє кореспондент агентства.

«Звернення було занесене 2 липня, зареєстроване і зараз знаходиться на розгляді. Ми у листі пропонуємо розглянути на найближчому засіданні Уряду звернення трудових колективів та прийняти рішення і повернути авіабудівну галузь України, як стратегічну, до управління Міністерства економічного розвитку України як департамент авіабудування. Бо в галузь не йдуть інвестиції. Якщо вона знаходиться в оборонці, то галузь не розвивається, не перспективна, скорочуються робочі місця», - сказав він.

Як зазначив Пастушенко у звернення також є вимога передати до Верховної Ради проект Закону України «Про трудові колективи в Україні» для прийняття.

«Ми розробили проект закону про трудові колективи в Україні, яким ми пропонуємо відновити права трудових колективів, дати їм можливість об'єднатись в Раду трудових колективів, у Всесвітню раду трудових колективів, для того щоб люди найманої праці могли захищати свої права у дієвий спосіб, отримати юридичний статус», - відмітив він.

Серед вимог трудових колективів: забезпечити кадрову політику виключно на конкурсних засадах; звернення до ЄС із пропозицією Кабміну підтримати авіабудівну галузь із боку авіабудівних та авіаційних компаній за участю ЄБРР (за програми пільгового кредитування стратегічних галузей України за Асоціацією з ЄС); забезпечити виконання «Стратегії розвитку вітчизняної авіабудівної промисловості на період до 2020 року», а також на основі цієї стратегії розробити концепцію та державну цільову програму на принципах державно-приватного партнерства та міжнародної кооперації до якої залучити кращих фахівців авіаційної галузі України та міжнародних експертів.

У разі відмови або саботажу вимог трудові колективи попередили владу про підготовку і проведення всеукраїнського страйку до вирішення питань по суті.

Нагадаємо, Державне підприємство "Завод - 410 Цивільної Авіації" входить в Державний концерн “Укроборонпром”, що був створений у 2010 році в якості органу управління підприємствами оборонно-промислового комплексу.

На сьогодні ДК «Укроборонпром» об’єднує більше 100 підприємств-учасників у 5 основних галузях оборонної промисловості, зокрема, у розробці та виготовленні озброєння та техніки, науковій діяльності та експортно-імпортних операціях.

Відео с прес-конференції:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-