Стан ядерної та радіаційної безпеки в Україні

Стан ядерної та радіаційної безпеки в Україні

1581
Ukrinform
25 травня о 10.00 відбулася прес-конференція на тему: "Стан ядерної та радіаційної безпеки в Україні у 2015 році". (Зала 1)

Організатор: Державна інспекція ядерного регулювання України.

Учасники: Сергій Божко – голова Державної інспекції ядерного регулювання України; Борис Столярчук – директор департаменту з питань безпеки ядерних установок Держатомрегулювання; Наталія Рибалка – начальник управління безпеки поводження з РАВ Держатомрегулювання; Олександр Печериця – перший заступник директора ДП «Державний науково-технічний центр з ядерної та радіаційної безпеки»

Підсумкові матеріали:

У Держатомрегулюванні назвали диверсією блокування рахунків Енергоатому

Голова Державної інспекції ядерного регулювання України Сергій Божко вважає блокування рахунків НАК "Енергоатом" диверсією.

Про це він сказав на прес-конференції в Укрінформі на тему: "Стан ядерної та радіаційної безпеки в Україні у 2015 році", повідомляє кореспондент агентства.

"Якщо підприємство, у якого річний оборот близько 39 млрд грн, у якого штат більше 20 тис. працюючих, 15 енергоблоків та яке виробляє до 60% електроенергії і в нього блокуються рахунки, то на мій погляд - це просто диверсія", - зазначив Божко.

Він також відмітив, що стосовно фінансування Енергоатому є законодавча вимога, відповідно до якої експлуатуюча організація має бути фінансово забезпеченою для підтримання рівня безпеки і підвищення рівня безпеки енергоблоків АЕС України.

"На сьогодні, якщо в них (НАК "Енергоатом" - ред.) немає грошей, очевидно, що це може відобразитись на безпекових аспектах. І в цьому випадку, мені, як регулятору, доведеться зупиняти роботу енергоблоків, а Енергоатому вирішувати питання щодо фінансування", - наголосив Божко.

Нагадаємо, у березні поточного року виконавча служба заарештувала рахунки та майно «Енергоатому» на загальну суму 200 млрд грн, фактично заблокувавши фінансово-господарську діяльність найбільшої в Україні енергогенеруючої компанії.

Відео с прес-конференції:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-