Провладне рейдерство

Провладне рейдерство

1638
Ukrinform
8 квітня о 10.00 відбулася прес-конференція на тему: "Провладне рейдерство або як  через секретні конкурси крадуть мільярди". (Зала 1)

Організатор: Громадська організація «Всеукраїнська люстрація»

У заході взяли участь: заступник голови ГО «Всеукраїнська люстрація» Олександр Куліковський та член ГО «Всеукраїнська люстрація» Олег Панасюк.

Під ча заходу були оприлюднені результати річного моніторингу та власних розслідувань стосовно механізмів проведення конкурсів на стратегічно-важливих держпідприємствах.

Підсумкові матеріали:

ГО «Всеукраїнська люстрація» заявляє про непрозорі конкурси на посади керівників держпідприємств

Представники громадської організації «Всеукраїнська люстрація» Олександр Куліковський і Олег Панасюк вважають, що конкурси на посади керівників стратегічних держпідприємств України проходять непрозоро.

Про це Куліковський і Панасюк заявили під час прес-конференції в Укрінформі.

"Два дні тому відбувся так званий відкритий конкурс на посаду директора ПАТ "Укрзалізниця". Ми спробували туди потрапити, але ні охорона Міністерства економічного розвитку, ні працівники нас не допустили. Зрештою ми повідомили про це в поліцію, але вони не приїхали. Такі конкурси протягом останнього тижня відбувалися на посади керівників "Центренерго" та "Укрспирт", - сказав Куліковський.

За його словами, монополія вибору керівників держпідприємств наразі зосереджена в Міністерстві економічного розвитку та торгівлі. Куліковський стверджує, що в умовах, коли міністр Айварас Абромавичус написав заяву про відставку, процесом створення комісій з відбору керівників держпідприємств керує заступник міністра Юлія Ковалів. "Вона підписує розпорядження про створення комісій, положення їхньої діяльності", - зазначив він.

Куліковський розповів, що представники «Всеукраїнської люстрації» не могли протягом двох днів отримати інформації про членів конкурсної комісії з відбору претендентів на керівні посади "Укрзалізниці" та "Укренерго", а також про точний час проведення засідання.

"Наша організація вже більше року проводить моніторинг та аналіз відборів. Ми прослідковуємо аналогічну схему на всіх конкурсах. Це непрозорість, недопущення на них ЗМІ, народних депутатів, відсутність чітких критеріїв відбору кандидатів. Не відома кількість та склад конкурсної комісії - все це відбувається згідно з постановою №777 щодо проведення відкритих конкурсів керівників державного сектору економіки, яка була прийнята Кабміном у 2008 році", - наголошує він.

Громадський активіст вважає, що в результаті такого відбору стратегічні держпідприємства можуть опинитися під впливом певних олігархічних груп.

Відео з прес-конференції:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>