Профілактика хвороб - запорука довголіття

Профілактика хвороб - запорука довголіття

1515
Ukrinform
7 квітня об 11.00 відбулася прес-конференція на тему: "Профілактика хвороб - запорука довголіття". (Зала 1)

Організатор: Міжфракційне депутатське об'єднання ВРУ з питань профілактики та боротьби з неінфекційними захворюваннями

Учасники: Олег Мусій - заступник Голови Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров'я, Президент Всеукраїнського Лікарського Товариства; Даніель Карабаєв - голова Київської крайової організації Всеукраїнського Лікарського Товариства; Олена Єскіна - громадський діяч, депутат Київради VII скликання.

Підсумкові матеріали:

Акція з профілактики діабету охопить 17 тисяч громадян у семи містах України - Мусій

Всеукраїнське лікарське товариство з нагоди Всесвітнього дня здоров'я проведе акцію з профілактики діабету, в межах якої 17 тис. громадян у семи містах України зможуть безкоштовно визначити рівень глюкози в крові. 

Про це на прес-конференції в Укрінформі у четвер заявив заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров'я, президент Всеукраїнського лікарського товариства Олег Мусій.

"У 2016 році Всесвітній день здоров'я присвячується темі боротьби з поширенням діабету. З ініціативи Всеукраїнського лікарського товариства близько 17 тисяч громадян у семи великих містах України матимуть змогу безкоштовно пройти скринінг та дізнатися рівень глюкози в крові. Ця акція важлива для профілактики захворювання і розуміння свого стану здоров'я", - сказав Мусій.

Він розповів, що з 7 по 9 квітня мешканці Києва, Львова, Одеси, Харкова, Дніпропетровська, Вінниці та Чернігова у спеціально визначених місцях зможуть виміряти артеріальний тиск, визначити рівень глюкози в крові, отримати консультацію фахівців та інформаційні матеріали щодо профілактики та лікування діабету.

Мусій зазначив, що Всеукраїнське лікарське товариство з 2009 року здійснює медичний профілактично-просвітницький проект "Майстерня здоров'я" та проводить  планові масові профілактичні обстеження населення. Як правило, вони приурочені до всесвітніх медичних дат - Дня здоров'я, Дня серця, Дня боротьби з гіпертонією і проводяться у лікувально-профілактичних закладах обласних центрів України. Аналіз результатів проведених акцій свідчить, що 37% відвідувачів на них уперше дізнаються про наявність у них підвищеного тиску, 14% - про підвищений рівень глюкози крові та 10% - про підвищений рівень холестерину. 

Громадський діяч, депутат Київради VII скликання Олена Єскіна у свою чергу поінформувала, що у столиці профілактична акція проходитиме 9 квітня з 9 до 12 год. у кожному районі Києва.

Профільному комітету досі офіційно не представили жодного кандидата в міністри охорони здоров'я - Мусій 

Комітет Верховної Ради з питань охорони здоров'я підтримає кандидатуру на посаду міністра охорони здоров'я тільки після заслуховування на засіданні його програми, однак жодний претендент досі офіційно комітету не був представлений. 

Про це на прес-конференції в Укрінформі у четвер заявив заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров'я, президент Всеукраїнського лікарського товариства Олег Мусій.

"До сьогодні жоден з тих трьох кандидатів і претендентів, які обговорюються серед журналістів, серед політичних фракцій у Верховній Раді, а це були і пан Гончаренко, була кандидатура Бориса Тодурова, і пан Загорій, хоча він заперечував, що збирається йти у міністри, і, можливо, ще якісь інші, менш відомі, офіційно не був представлений і не пройшов будь-якого обговорення в Комітеті охорони здоров'я", - сказав Мусій. 

Він поінформував, що Комітет з питань охорони здоров'я підтримав  його ініціативу щодо обов'язкового заслуховування кандидатів на посаду міністра охорони здоров'я з їхніми програмами на засіданні комітету. 

"Я вважаю, що тільки якщо такий механізм прозорого призначення і обговорення буде застосований, тоді ми будемо мати можливість і бажання голосувати за такого міністра. У іншому випадку я не бачу можливості голосувати як за прем'єр-міністра, який погодиться на будь-які пакетні домовленості і відсутність консультацій з профільним комітетом, так і пакетом за склад Кабінету міністрів", - зазначив Мусій.

Він також повідомив, що профільний комітет планує у квітні-травні один сесійний день парламенту присвятити  розгляду медичних законів, 

"У нас є вже близько 18 законопроектів, які ще не розглядалися", - зауважив заступник голови комітету. 

Відео з прес-конференції:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-