Закон є - механізму немає. Або чому не всі добровольці можуть оформити статус УБД?

Закон є - механізму немає. Або чому не всі добровольці можуть оформити статус УБД?

1390
Ukrinform
15 березня об 11.00 прес-конференція на тему: "Проблеми надання статуса учасника бойових дій добровольцям"

Організатор: Громадський комітет захисту прав людини.

Учасники: Микола Козирєв - голова правління; Віталій Дейнега - Міжнародний благодійний фонд "Повернись живим"; Ольга Скорина - юрист.

Громадський комітет захисту прав людини за підтримки Програми Розвитку ООН  надає юридичну підтримку добровольцям - як бійцям, так і медичним робітникам, які несли військову вахту у шпиталях.

Юристи-правозахисники розказали про проблеми надання статусу Учасника бойових дій.

Підсумкові матеріали:

Російські "добровольці" на Донбасі є учасниками агресії - правозахисники

Так звані "добровольці" з Росії, які воюють на Донбасі, є найманцями та учасниками агресії РФ проти України. Доказів, які підтверджують засилання державою РФ найманців, банд та іррегулярних сил в Україну, навіть у відкритих джерелах достатньо, щоб кваліфікувати такі дії РФ як "агресія" відповідно до міжнародного права.

Про це на прес-конференції в Укрінформу заявив голова правління Громадського комітету захисту конституційних прав та свобод громадян Микола Козирєв.

"Російське керівництво офіційно відмежовується від "добровольців", які прямують на Донбас вбивати. Однак факт засилання найманців, банд та груп в Україну державою РФ з метою їх участі у бойових діях підтверджується відкритою участю в масовому вербуванні найманців офіційно зареєстрованими ветеранськими та іншими організаціями, а також наявністю на території РФ мілітаристської інфраструктури для вербування, підготовки, озброєння найманців та направлення їх через кордон в Україну", - наголосив Козирєв.

Він підкреслив, що засилання Росією найманців та іррегулярних груп є очевидним, що дозволяє ці факти кваліфікувати як факти агресії РФ проти України "формі вторгнення збройних сил держави на територію іншої держави". При цьому, правовий статус всіх російських "добровольців", що прямують "захищати народ Новоросії" - учасники агресії.

На переконання правозахисника, необхідно постійно збирати усі наявні факти з цього приводу з метою їх використання у подальшому у міжнародному трибуналі по агресії РФ проти України.

Водночас Козирєв звернув увагу на те, що і в Україні до кінця не врегульовано питання щодо статусу добровольців, які були учасниками бойових дій у складі добровольчих батальйонів, або медичними працівниками у складі військового шпиталю. Наразі правозахисна організація надає усім потребуючим правову підтримку, однак важливо, щоб українська влада врегулювала усі проблемні питання.

Фото тут

Відео заходу:

Адреса «Укрінформу»: вул. Б. Хмельницького, 8/16 (ст. м. «Театральна»)

Контактні телефони: (044) 279-22-42, 279-00-05, 244-90-47

Вхід за службовими посвідченнями та картками НСЖУ.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?> */ ?>