Лайфхаки для корупціонерів

Лайфхаки для корупціонерів

2204
Ukrinform
10 березня об 11.00 відбулася прес-конференція на тему: “Лайфхаки для корупціонерів: які схеми більше не працюють”. (Зала 1)

Організатор: Міжнародний центр перспективних досліджень (МЦПД).

Спікери: Олександр Савич, громадський активіст м. Херсон; Віктор Чумак, народний депутат України, заступник Голови Комітету Верховної Ради України з питань запобігання і протидії корупції; Наталія Шило, координатор проекту «Коаліція регіональних громадських організацій щодо забезпечення контролю над використанням державних фінансів», Антикорупційний експерт Міжнародного центру перспективних досліджень; Євген Духович, директор з комунікації Міжнародного центру перспективних досліджень.

Довідково. На заході будуть представлені перші результати кампанії антикорупційних розслідувань, які були проведені представниками Коаліції регіональних громадських організацій щодо забезпечення контролю над використанням державних фінансів з семи регіонів України (Львів, Одеса, Херсон, Хмельницький, Харків, Івано-Франківськ, Київська область, м. Сквира). Загальна сума викритих зловживань - сенсаційні 63 мільйони гривень!

Також на заході буде презентований Антикорупційний портал громадських розслідувань МЦПД у рамках проекту «UK-UA: Підтримка реформ в Україні» (Department for International Development, the United Kingdom)», який надає можливості регіональним громадським активістам публікувати свої антикорупційні розслідування щодо використання державних коштів в регіонах України та отримувати фінансову підтримку своїх розслідувань.

Відео з прес-конференції:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Підсумкові матеріали:

Громадські активісти викрили у держустановах семи регіонів на 63 млн гривень зловживань

Сім громадських активістів у рамках спільного українсько-британського антикорупційного проекту виявили у державних установах різного типу зловживань на понад 63 млн гривень.

Про це на прес-конференції в Укрінформі заявила антикорупційний експерт Міжнародного центру перспективних досліджень, координатор проекту "Коаліція регіональних громадських організацій щодо забезпечення контролю над використанням державних фінансів" Наталія Шило.

"Ми представимо вісім розслідувань з семи регіонів України - Львів, Одеса, Херсон, Хмельницький, Харків, Івано-Франківськ та м. Сквира Київської області. Загальна сума викритих сімома активістами зловживань величезна - понад 63 млн гривень", - сказала Шило.

Вона розповіла, що розслідування активістів стосувалися тендерних процедур, виділення соціального житла обласному прокурору та судді, привласнення службовими особами земельної ділянки у центрі міста в обхід аукціону з наступною передачею під будівництво бізнес-центру або перепродажем за ринковою ціною тощо.

Шило поінформувала, що матеріали розслідувань після ретельної перевірки оприлюднюються на спеціально створеному Антикорупційному порталі громадських розслідувань МЦПД. Такі публікації дають змогу регіональним громадським активістам зробити їх надбанням широкого кола людей і отримувати фінансову підтримку для своїх розслідувань.

Директор з комунікації Міжнародного центру перспективних досліджень Євген Духович у свою чергу розповів, що новий антикорупційний проект реалізується спільно з посольством Великобританії та Комітетом з питань протидії корупції ВР.

"Метою цього проекту було спуститися на нижчий рівень і піти в регіони, де насправді відбувається 98 відсотків корупційних дій, тому що, згідно з теорією, елітарна корупція не може існувати в країні, де не існує низової або регіональної корупції", - зазначив він.

 Духович акцентував увагу на тому, що у багатьох державних, комунальних, медичних та інших установах існує дуже багато типових зловживань. За його словами, всі ці схеми з'явилися давно, але увага до них завжди була незначною, тому що українці традиційно ставилися до подібної корупції з високою толерантністю.

"Ми маємо знизити цей поріг толерантності, створити умови для людей, які справді готові працювати в цьому напрямі і робити це публічним, тому що сьогодні в Україні існує дуже великий фокус на елітарній корупції - ми все намагаємося спіймати Фірташа і ніхто не намагається спіймати головного лікаря райлікарні, і це наша головна проблема. Тому що Фірташ один, а головних лікарів райлікарень, я думаю, десь 500 є по Україні", - зазначив Духович.

Він поінформував, що посольство Великобританії надало певні кошти, які громадські активісти змогли витратити на розслідування. "Ми створили портал, який поступово набиратиме ці розслідування, і після того, як вони отримають фахову оцінку антикорупційних органів, вони мають далі розслідуватися", - наголосив Духович.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>