Захистимо дітей, хворих на рак

Захистимо дітей, хворих на рак

1578
Ukrinform
15 лютого о 15.00 відбулася прес-конференція, присв’ячена Міжнародному дню дітей, хворих на рак. (Зала 1)

Організатор: БО "Фонд допомоги онкохворим дітям "Краб", fond-krab@mail.ru

Учасники: Світлана Донська - завідуючий Центром ДОПТКМ, головний гематолог МОЗ України; Олена Колеснік - директор Національного інституту раку; Олександра Павленко - перший заступник Міністра охорони здоров’я України; Костянтин Яриніч - народний депутат України; Лариса Кравчук - директор Центру лабораторних досліджень, консультант фонду "Краб"; Валерій Павленко - головний лікар мережі Центрів лікаря Бубновського в Україні; Римма Зюбіна - актриса, амбасадор Фонду "Краб"; Лариса Лавренюк - керівник Фонду "Краб"

Відео з прес-конференції:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Підсумкові матеріали:

МОЗ обіцяє ліки для онкохворих дітей наприкінці лютого

Частина лікарських препаратів, що закуповує Україна за державною програмою лікування дитячої онкології, буде поставлена до кінця лютого.

Про це на прес-конференції з нагоди Міжнародного дня онкохворої дитини сказала перший заступник міністра охорони здоров'я Олександра Павленко, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Міністерство охорони здоров'я вперше не проводить самостійно закупівлі з даного виду препаратів, і очікує закуплені препарати до кінця лютого", - сказала Павленко, зазначивши, що препарати для лікування дитячої онкології постачає в Україну британська агенція Crown Agents.

Загалом державні закупівлі на дитячу онкологію покривають тільки 60% потреби у ліках та лікарських засобах. У 2015 році на ці цілі було виділено 353 млн грн.

За словами Павленко, у багатьох випадках лікування дітей відбувається за волонтерські кошти.

"Це не добре, це не погано, це реалії. Не може зараз Україна забезпечити повністю лікування кожної дитини за рахунок державного бюджету", - сказала Павленко.

Як зазначив на прес-конференції завідуючий відділенням дитячої онкології НІР Грирогій Климнюк, щорічно в Україні реєструється біля 1200 нових випадків захворювання дітей на рак. У Національний інститут раку щороку надходить понад 3500 звернень щодо консультацій з приводу онкологічних захворювань у дітей. Переважна більшість з тих, у кого була діагностована онкологія - понад 300 дітей щороку - проходять лікування саме тут.

Серед основних проблем, які зараз існують в галузі лікування онкологічних захворювань у дітей в Україні, лікарі назвали насамперед несистематичні та непрогнозовані поставки лікарських препаратів, нестачу кваліфікованих кадрів та обладнання. За словами Климнюка, також існує велика потреба в залученні стабільного позабюджетного фінансування на основі довготривалих програм та створенні галузевої програми "дитяча онкологія". Він зазначив, що подолання цих проблем дозволить врятувати більше дитячих життів.

"Тоді виживання дітей із злоякісними новоутвореннями, яке становить 60%, буде таким, як скрізь (у світі. - ред.) - 75%", - сказав Климнюк.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?> */ ?>