Чи буде Україна Соборною, чи «федералізована» Москвою

Чи буде Україна Соборною, чи «федералізована» Москвою

1948
Ukrinform
22 січня о 09.30 відбулася прес-конференція, приурочена до Дня Соборності України на тему: "Чи буде Україна Соборною, чи «федералізована» Москвою".  (Зала 2)

Відео з прес-конференції:

Фотографії з заходу

Прес-конференція "Чи буде Україна Соборною, чи "федералізована" Москвою"

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Організатори: ВУТ "Просвіта" ім. Тараса Шевченка, Всеукраїнський форум Українська альтернатива.

У заході  взяли участь:  Павло Мовчан, Олесь Доній, Микола Голомша, Віктор Набруско, Євген Шевченко, Георгій Філіпчук, Володимир Василенко, Степан Брацюнь.

Сьогодні, коли іде війна Росії з Україно, єдність і соборність є актуальною як ніколи. Федералізація – це втрата цілісності України і велика загроза втрати території, що прямо пропорційно ступеню її русифікації. Тепер питання мови – це питання національної безпеки України та її міцності.

Підсумкові матеріали:

У день Соборності українські митці звернулись до влади з вимогою не допустити федералізації країни

У річницю Дня Соборності України представники інтелігенції України звернулися з вимогою до влади врахувати уроки історії і не  допустити федералізації країни.

Таку позицію озвучив на прес-конференції в Укрінформі на тему: "Чи буде Україна Соборною, чи "федералізована" Москвою" академік АПН, член Центрального правління Товариства «Просвіта» Георгій Філіпчук.

"22 січня ми відзначаємо важливе історичне свято - День Соборності, день об'єднання нашого народу, день відродження української державності. Ця значуща подія об'єднала Україну в умовах, коли українство було почленовано географічно, історично, конфесійно, мовно і ментально. І тому ми мусимо бути надзвичайно політично відповідальними у питаннях єдності, і не перекладати сьогоднішню тематику в незрозумілі для українського народу пазли федералізму, який не властивий ні нашій історії, ні нашій перспективі", - сказав Філіпчук.

На його переконання, без національної ідеї Соборність неможлива. "Ми вже  отримали кілька жорстоких уроків - вже через тиждень після проголошення Універсалу про Соборність,  29 січня, були "Крути". Тоді в умовах жорстокої навали більшовицької агресії молодь, одержима національною ідеєю Соборності, виступила на захист своєї свободи", - наголосив академік. Він зауважив, що тепер відбувається подібне. І владі треба зробити все необхідне, щоб не допустити розколу України.

 У свою чергу Голова Конгресу Українських Націоналістів Степан Брацюнь висловив переконання, що українці  сьогодні спроможні дати відсіч і зовнішньому ворогу, і внутрішній п'ятій колоні, і владі. "Я авторитетно заявляю, що українці сьогодні іншого складу - це нація, яка спроможна захистити себе і Соборність держави", - наголосив він.

 Нагадаємо, що 22 січня 1919 року на Софійській площі у Києві було проголошено IV Універсал Української Центральної Ради про об'єднання Української Народної Республіки і Західно-Української Народної Республіки в єдину соборну Україну. Державний акт проголошував: «Однині воєдино зливаються століттями одірвані одна від одної частини єдиної України - Західно-Українська Народна Республіка (Галичина, Буковина і Угорська Україна) і Наддніпрянська Велика Україна".

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-