Нелегальний видобуток піску в Київській області. Хто заробляє та хто прикриває нелегальний бізнес?

Нелегальний видобуток піску в Київській області. Хто заробляє та хто прикриває нелегальний бізнес?

2579
Ukrinform
20  січня о 13.00 відбулася прес-конференція на тему: «Нелегальний видобуток піску в Київській області. Хто заробляє та хто прикриває нелегальний бізнес?»  (Зала 1)

Відео з прес-конференції:

Фотографії з заходу

У столиці говорили про нелегальний видобуток піску в Київській області

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Учасники: Катерина Бутко - активістка ВГО «Автомайдан»; Ігор Луценко - народний депутат України; Олександр Соколенко - активіст Національного екологічного центру України.

Учасники прес-конференції оприлюднили результати свого розслідування щодо нелегального видобутку піска в Київській області та розкажуть, чому правоохоронні та різноманітні контролюючі органи не вирішують проблему та "не помічають" шокуючих наслідків, до яких призводить незаконного видобутку. Йдеться і про знищення еко-системи регіону, і багатомільйонні втрати для бюджету країни від незаконних операцій та прихованих прибутків.

Підсумкові матеріали:

Активісти виявили на Київщині шість нелегальних кар'єрів видобутку піску - Ігор Луценко

Громадські активісти виявили в Київській області шість нелегальних кар'єрів, де без жодних дозволів видобувається пісок.

Таку інформацію оприлюднив на прес-конференції в Укрінформі на тему: "Нелегальний видобуток піску в Київській області. Хто заробляє та хто прикриває нелегальний бізнес?" народний депутат України Ігор Луценко.

"У Київській області виявлено шість нелегальних кар'єрів видобутку піску. З цього приводу у МВС уже знаходиться понад 30 відкритих кримінальних проваджень, але відгуку на них немає", - сказав Луценко.

За словами нардепа, простота і рентабельність цього бізнесу робить його дуже прибутковим.  

У свою чергу активістка ВГО "Автомайдан" Катерина Бутко зауважила, що ці кар'єри працюють давно, і про них відомо правоохоронним і контролюючим органам, однак вони "закривають очі на цей незаконний бізнес, бо отримують хабарі". Бутко повідомила, що отримання ліцензії на видобуток корисних копалин у законний спосіб коштує 800 тис. грн на 10 років. Також підприємець повинен сплатити 10 відсотків податку на прибуток. За підрахунками активістів, до бюджету не надходить щонайменше 700 тис. гривень від роботи шести кар'єрів, не рахуючи понад 4 млн, що вони мали заплатити за ліцензії.

Окрім ухиляння від сплати податків, робота нелегальних кар'єрів завдає значної шкоди довкіллю. Через роботу земснарядів утворюються ями завглибшки 25 метрів, гинуть тварини, зокрема бобри, та унікальні породи рослин, які знаходяться у Національному парку "Голосіївський", сказав активіст Національного екологічного центру України Олександр Соколенко.

Активісти зауважили, що нелегальні кар'єри є проблемою не лише Київської області, ця проблема існує у всіх регіонах країни.  І боротися з нею дуже важко через недосконалість законодавства. Покарання за незаконний видобуток - невеликий штраф чи умовний термін. Єдиний дієвий інструмент боротьби - це активісти і небайдужі журналісти.

Бутко зауважила, що всі зібрані активістами матеріали були у грудні направлені до МВС, Генпрокуратури та Екологічної інспекції, однак ці органи ніяк не відреагували.

За її словами, прес-конференція є попередженням як для нелегальних підприємців, так і для правоохоронців: "У разі, якщо нелегальні кар'єри після покращення  погодних умов відновлять роботу, активісти розпочнуть серію протестів".

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-