Приірпіння: корупція та контрреволюція

Приірпіння: корупція та контрреволюція

Укрінформ
19 жовтня о 12:00 відбулася  прес-конференція на тему:  «Приірпіння: корупція та контрреволюція». (Зала 1)

Відео з прес-конференції:

Фото Укрінформ

Організатори: Укрінформ, Координаційний  штаб активістів громад Приірпіння.

Учасники: Олена Старшинова - громадський активіст; Владислав Демченко - юрист, громадський активіст; Богдан Мельничук - депутат Ірпінської міської ради.

Підсумкові матеріали:

Громадськість звинувачує місцеву владу в незаконній забудові Приірпіння

Координаційний штаб активістів громад Приірпіння заявляє, що влада міст Ірпінь, Буча, Ворзель, Гостомель, смт Коцюбинське доводять до межі катастрофічного стану ці території через масову хаотичну забудову, а також знищення лісів та зелених насаджень.

Про це на прес-конференції в Укрінформі заявила громадська активістка Олена Старшинова, повідомляє кореспондент агентства.

«Їхня мета - забудувати нашу землю, яка ціни не має за рахунок того, що це території, які завжди були зеленими. Ті неймовірно цінні хвойні ліси, які завжди були «легенями» Києва, сьогодні практично знищені», - сказала Старшинова.

Вона також прокоментувала ситуацію щодо пожеж у природних екосистемах Київської області: «Київ увесь в диму. Цей дим прийшов з ірпінських та бучанських торф'яників, тому що вони навмисне підпалюються, щоб ці території відійшли під будівництво».

За словами активістки, за допомогою незаконних оборудок влада змогла «роздерибанити» 1,5 тис. гектарів лісу в Ірпені, в Бучі - 890 га, у Ворзелі - понад 400 га. «В загальній кількості три тисячі гектарів було розкрадено, а міста від цього нічого не отримують», - долала вона.

«Ми з усіма підставами та розумінням тих процесів, що відбуваються, заявляємо, що ліс - це територія корупції, на якій правлячі клани наших мерів - мера Бучі Федорука та мера Ірпеня Каплюка роблять все для того, щоб обдурити населення тими змінами та яскравими ефектними картинками несуттєвих змін, для того, щоб і надалі володіти ресурсом та укріплюватися у володінні ними», - наголосила Старшинова.

Звісно, підкреслила вона, громадськість розуміє, що місцева влада не настільки сильна, щоб здійснювати такі оборудки самостійно: «Тут стверджуємо про існування корупційного зв'язку між місцевою владою, правоохоронними органами та центральною владою».

Як зазначив юрист, громадський активіст Владислав Демченко, при Київський обласній державний адміністрації було утворено комісію, яка працювала у Приірпінні протягом двох місяців та встановила, що місцеве керівництво здійснює системні та грубі порушення законодавства земельного, водного, природоохоронного, а також законів у сфері містобудівної діяльності. «Місцева влада діє не в інтересах народу, як того вимагає закон. Я хотів би звернутися до органів державної влади для того, щоб нарешті почули людей, інакше якщо і далі буде продовжуватися це беззаконня, це може призвести до дуже негативних наслідків», - сказав Демченко.

У свою чергу Олена Старшинова наголосила, що існування цього документа (висновку комісії - авт.) дає підстави для звернення в суди, прокуратуру та антикорупційне бюро. «Що ми зараз і робимо», - додала вона.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-