ПРЕЗИДЕНТ УКРАЇНИ ВІКТОР ЮЩЕНКО ВЗЯВ УЧАСТЬ У ТРАУРНОМУ МІТИНГУ, ПРИУРОЧЕНОМУ ДО 70-Х РОКОВИН ПОЧАТКУ РОЗСТРІЛІВ УКРАЇНЦІВ У 1937 РОЦІ В СТАЛІНСЬКИХ ТАБОРАХ

Укрінформ
КИЇВ, 2 листопада. /УКРІНФОРМ/. Президент України Віктор Ющенко, прем'єр-міністр Віктор Янукович та члени уряду сьогодні взяли участь у траурному мітингу, що відбувся в столиці біля пам'ятника Лесю Курбасу, розстріляному під час Великого терору 3 ...

КИЇВ, 2 листопада. /УКРІНФОРМ/. Президент України Віктор Ющенко, прем'єр-міністр Віктор Янукович та члени уряду сьогодні взяли участь у траурному мітингу, що відбувся в столиці біля пам'ятника Лесю Курбасу, розстріляному під час Великого терору 3 листопада 1937 року в Карелії, повідомляє кореспондент УКРІНФОРМу.

Мітинг був приурочений до 70-х роковин початку розстрілів українців у 1937 році в сталінських таборах і присвячений пам'яті жертв Великого терору 1937 - 1938 років, зокрема розстріляних у ці дні 1937 року в урочищі Сандармох (Карелія) представників української наукової, художньої та політичної еліти (так званого Соловецького етапу).

Як зазначив на мітингу голова товариства "Українські Соловки" Василь Овсієнко, у ці дні 1937 року в урочищі Сандармох на півдні Карелії було розстріляно 1111 в`язнів, серед них 290 українців. Кампанія проводилася в руслі Великого терору, що тривав 15 місяців. Тоду було заарештовано близько двох мільйонів людей і винесено 681 692 смертні вироки.

"Тут, біля пам'ятника жертвам репресій, ми вшановуємо всіх невинно загиблих співвітчизників і кожну жертву геноциду", - сказав Віктор Ющенко, виступаючи на мітингу. "Сьогодні ми згадуємо імена Леся Курбаса і Миколи Куліша, Миколи Зерова і Антіна Крушельницького, Матвія Яворського і Валер'яна Підмогильного, сотні тисяч видатних синів і доньок нашого народу, які назавжди залишилися в урочищі Сандармох в Карелії, в Биківнянському лісі, в сталінських ярах і катівнях", - зазначив він.

Президент України наголосив, що злочини тоталітарного комуністичного режиму, серед яких Голодомор 1932-33 років і Великий терор 30-х років, не мають і не можуть мати прощення, вони повинні бути повною мірою засуджені всіма державами, політичними і громадськими силами, які сповідують цінності демократії.

"Ми повинні чітко і категорично виступити проти цинічних спроб виправдати ідеологів та організаторів політичних репресій в Україні. Ми зобов'язані очистити нашу землю від тоталітарних знаків і пам'ятників злочинцям, які були причетні до знищення мільйонів українців", - підкреслив Президент.

Привітавши рішення Київської міської ради про присвоєння одному з проспектів столиці імені Леся Курбаса, Віктор Ющенко зазначив, що по всій нашій державі треба увічнити імена героїв, геніїв і мучеників нашого народу. Президент повідомив, що ним підписано указ на підтримку людей, які пережили комуністичні репресії. "Допомога цим людям має бути загальнодержавною", - наголосив він.

Президент України Віктор Ющенко, прем'єр-міністр України Віктор Янукович, голова Ради національної безпеки і оборони України Іван Плющ, голова партії "НС-НУ" В'ячеслав Кириленко та інші керівники органів влади поклали квіти до пам'ятника Лесю Курбасу.

У мітингу взяли участь також нащадки загиблих у Сандармоху, які разом з учасниками щорічних експедицій на Соловки журналістами та вченими-істориками об'єдналися в товариство "Українські Соловки". Воно й виступило ініціатором проведення сьогоднішнього мітингу.

Після мітингу відбулася панахида за участю ієрархів різних конфесій. На ній було поіменно згадано тих 700 українців, які загинули в Карелії і чиї імена встановлено на сьогодні.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-