Президент Кенії: Агресія РФ проти України - невиправдана, але Москва має бути за столом переговорів

Президент Кенії: Агресія РФ проти України - невиправдана, але Москва має бути за столом переговорів

Укрінформ
Кенія вважає агресію Росії проти України несправедливою і невиправданою, але наполягає на залученні Москви до переговорів.

Про це у виступі на Глобальному саміті миру в Швейцарії заявив президент Кенії Вільям Руто, передає кореспондент Укрінформу.

«Позиція Кенії непорушна – агресія Росії проти країни є несправедливою, невиправданою і є порушенням міжнародного права», - заявив Руто.

Він додав, що через 79 років після того, як були розроблені багатосторонні рамки, що мали захистити країни світу від війни (у 1945 році була створена ООН – ред.), Україна стала жертвою вторгнення, внаслідок чого багато людей загинули і кілька мільйонів вимушені були втікати зі своїх домівок.

«Наслідки війни відчуваються в усьому світі. Сьогодні фермер у Кенії знає про війну в Україні, бо за добрива треба платити більше, а також тому, що добрива приходять невчасно», - додав кенійський лідер.

Він підкреслив, що Саміт миру в Швейцарії має історичне значення, бо тут вперше говорять про мир в Україні, а не про війну в Україні, а також зауважив, цей форум «не повинен бути зустріччю лише друзів і тут мають бути і друзі, і вороги».

«Росія теж має бути за столом», - підкреслив Руто.

Він додав, що напад Росії на Україну був незаконним і, на його думку, так само незаконним є одностороннє використання російських активів (заморожених у західних країнах – ред.).

«Ми говоримо про мир, говоримо про те, як вирішити конфлікт в Україні, і я кажу про те, що зараз час, аби всі сторони показали прихильність до миру», - зазначив президент Кенії.

Читайте також: Фон дер Ляєн - на Саміті миру: Замороження конфлікту в Україні призведе лише до нової війни

Як повідомляв Укрінформ, Катар заявив, що тримає усі канали зв’язку відкритими для того, щоб працювати над подоланням гуманітарних наслідків війни, а також готовий вивчити механізми, які забезпечать участь усіх сторін з метою досягнення мирного рішення, що базуватиметься на міжнародному праві.

Фото: KEYSTONE/EDA/POOL/Urs Flueeler

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-