Катар готовий вивчити механізми для досягнення мирного рішення - прем’єр на Саміті

Катар готовий вивчити механізми для досягнення мирного рішення - прем’єр на Саміті

Укрінформ
Катар тримає усі канали зв'язку відкритими для того, щоб працювати над подоланням гуманітарних наслідків війни, а також готовий вивчити механізми, які забезпечать участь усіх сторін з метою досягнення мирного рішення, що базуватиметься на міжнародному праві.

Своїми очікуваннями від Глобального саміту миру у вступній промові на першому пленарному засіданні поділився прем’єр-міністр Катару шейх Тамім бін Хамад Аль Тані, передає кореспондент Укрінформу.

«Я з нетерпінням чекаю на дискусії, які стануть результатом цього саміту, та на вивчення відповідних механізмів, які забезпечать участь усіх сторін у конструктивному діалозі з метою досягнення мирного рішення відповідно до міжнародного права та Статуту Організації Об'єднаних Націй», - заявив Аль Тані.

За його словами, слід поважати суверенітет і територіальну цілісність держав, а також підтримувати колективне зобов'язання вирішувати міжнародні суперечки мирними засобами.

«Держава Катар прагне тримати канали зв'язку відкритими для того, щоб працювати над подоланням гуманітарних наслідків цього конфлікту», - сказав він.

Саме тому Катар організував переговори в Досі за участю української та російської сторін з метою обговорення возз'єднання українських дітей з їхніми сім'ями в Україні, нагадав Аль Тані. «Ці зусилля на сьогодні вже призвели до возз'єднання 34 дітей з їхніми сім'ями. І ми продовжуємо працювати над возз'єднанням багатьох інших», - додав він.

Він підкреслив, що Катар підтримує ініціативи України в галузі охорони здоров'я, освіти та продовольчої безпеки.

«На міжнародному рівні ми відіграли ключову роль у пом'якшенні глобальної енергетичної кризи, що виникла внаслідок цього конфлікту. Ми працюємо над підтриманням стабільності поставок, обсягів та цін на світових ринках, швидко збільшуючи експорт скрапленого природного газу до європейських країн», - відзначив прем’єр Катару.

Читайте також: Зеленський зустрівся з еміром Катару

Нагадаємо, будь-яке замороження конфлікту в Україні не призведе до миру, але стане передумовою для нової загарбницької війни. Саме тому Україна потребує всеохоплюючого та стійкого миру з дотриманням принципів Хартії ООН, які є важливими для всіх країн світу. Про це під час виступу на Саміті миру заявила Президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн.

Фото: KEYSTONE/EDA/POOL//Urs Flueeler

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-