Експерт озвучив завдання нової стратегії зовнішньої політики України

Експерт озвучив завдання нової стратегії зовнішньої політики України

Укрінформ
Нова стратегія зовнішньополітичної діяльності України, затверджена на засіданні Ради національної безпеки й оборони вчора, 30 липня, містить чіткі критерії роботи для профільних відомств, а також Офісу Президента.

Як повідомляє Укрінформ з посиланням на телеканал "Дом", про це розповів політолог Володимир Фесенко.

У стратегії вчергове закріплено курс України на вступ до НАТО та Європейського Союзу (ЄС). Ці самі положення відображені в Конституції України.

"Це трошки різний формат документів. У Конституції закріплені базові цілі. Це вже визначення на рівні вищого законодавчого забезпечення зовнішньої політики. Змінити це дуже складно, водночас треба знайти понад 300 голосів у Верховній Раді. Що стосується стратегії, то це, ймовірно, документ, який повинен бути робочим, який повинен визначати чіткі орієнтири насамперед для Міністерства закордонних справ, для Офісу Президента й усіх, хто дотичний до зовнішньополітичної діяльності", — пояснив Фесенко.

На думку політолога, нова стратегія — це також документ, за яким повинні оцінювати діяльність зовнішньополітичних відомств країни.

Читайте також: Оборонна угода із США допоможе залучити інвестиції до України — політолог

"Наприклад, якщо поставлена ​​пріоритетом робота над залученням інвестицій, значить, кожне посольство має постійно цим опікуватися. І оцінка роботи посольства повинна відбуватися за цим показником. Тому це важливіший документ з погляду оцінки роботи Міністерства закордонних справ, оцінки роботи посольства, всіх установ, пов'язаних із зовнішньою політикою", — уточнив Фесенко.

Читайте також: Переговори по Донбасу: РФ не проти участі США, але ставить неприпустимі умови

Як повідомлялося, 30 липня в Краматорську відбулося перше виїзне засідання Ради національної безпеки й оборони України. На засіданні затвердили стратегію зовнішньої політики України, яка містить 254 пункти. Загалом стратегія містить 6 пріоритетних напрямів зовнішньої політики: забезпечення суверенітету та територіальної цілісності України; протидія агресивній політиці Російської Федерації; курс на членство в ЄС і НАТО; просування українського експорту й залучення іноземних інвестицій; захист прав та інтересів громадян України за кордоном; просування позитивного іміджу України у світі.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-