Зеленський хоче внести зміни до закону про нацспротив - дав доручення Шмигалю

Зеленський хоче внести зміни до закону про нацспротив - дав доручення Шмигалю

Укрінформ
Президент Володимир Зеленський звернувся до Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля із завданням за два місяці подати до Верховної Ради пропозиції щодо внесення змін до Закону «Про основи національного спротиву» з метою повного узгодження його норм з положеннями Конституції України та усунення техніко-юридичних недоліків.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба глави держави.

Зазначається, що відповідний лист Президент скерував очільникові уряду 30 липня.

У листі зазначається, що парламент 16 липня ухвалив Закон України «Про основи національного спротиву», який у цілому підтримав і підписав Президент.

Проте, як зазначає глава держави, під час підготовки законопроєкту до другого читання народні депутати внесли низку пропозицій.

«Внесення правок призвело до того, що деякі положення закону не повною мірою відповідають Конституції України та потребують усунення техніко-юридичних недоліків», - наголосив у листі Зеленський.

Зокрема, йдеться про надання Кабінету Міністрів повноважень щодо визначення порядків заборони проведення мирних зборів, мітингів, походів і демонстрацій тощо; вилучення у підприємств та громадян телекомунікаційного обладнання, телевізійної, відео- й аудіоапаратури, комп'ютерів та інших засобів зв'язку; вилучення у підприємств, установ, організацій навчальної та бойової техніки тощо. Також передбачено надання військовому командуванню права відсторонення від роботи керівників підприємств та організацій у випадках, визначених Законом України «Про правовий режим воєнного стану».

Крім того, Закон «Про основи національного спротиву» містить положення щодо непоширення дії Закону «Про адміністративні послуги» на відносини із сертифікації інструкторів, які залучаються до підготовки військових частин (підрозділів) територіальної оборони Сил територіальної оборони Збройних Сил України та підготовки населення до участі в русі національного спротиву, а також включення акредитованих громадських об'єднань до суб'єктів, на які поширюються гарантії соціального й правового захисту, передбачені Законом «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей».

Читайте також: Зеленський представив спецпризначенцям нових керівників Генштабу ЗСУ

«Зважаючи на важливість Закону України «Про основи національного спротиву» для забезпечення обороноздатності держави, а також на те, що вказаний закон України набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування та вводиться в дію з 1 січня 2022 року, пропоную у двомісячний строк подати до Верховної Ради України пропозиції стосовно внесення змін до Закону України «Про основи національного спротиву» з метою повного узгодження його положень відповідно до Конституції України та усунення техніко-юридичних недоліків», - зазначив Президент.

Як повідомляв Укрінформ, 29 липня Президент Володимир Зеленський підписав закони про основи національного спротиву і збільшення чисельності Збройних сил України.

Фото: Офіс Президента

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-