Парламентарі Чехії та Швейцарії приїдуть на урочисте засідання Ради

Парламентарі Чехії та Швейцарії приїдуть на урочисте засідання Ради

Укрінформ
Позачергову сесію Верховної Ради, яка відбудеться 23 серпня для ухвалення постанови, пов’язаної з Кримською платформою, відвідають представники керівництва парламентів Чехії та Швейцарії.

Про це Голова Верховної Ради Дмитро Разумков повідомив під час брифінгу, який відбувся у межах його робочої поїздки в Миколаївську область, передає кореспондент Укрінформу.

“Дійсно буде позачергова сесія Верховної Ради України. Я сподіваюся, що вона відбудеться 23 серпня... На позачерговій сесії планується прийняття постанови про Кримську платформу про парламентський вимір. Станом на сьогодні у нас підтверджена інформація, що керівництво парламенту Чехії та Швейцарії буде присутнє у Верховній Раді (під час проведення позачергової сесії — ред.), - сказав Разумков.

Читайте також: Комітет ВР пропонує позбавити «депутатських» виплат за липень 73 парламентаріїв

Він також розповів, що наразі триває збір підписів народних депутатів для проведення позачергової сесії. Спікер українського парламенту пояснив, що згідно з Конституцією України та Регламентом Верховної Ради, для проведення такої сесії необхідно зібрати щонайменше 150 підписів парламентаріїв. Разумков висловив переконання в тому, що “їх (підписів — ред.) буде більш ніж достатньо для того, щоб у день проведення (Саміту — ред.) Кримської платформи, ми провели позачергову сесію”.

Окрім того він заявив, що Верховна Рада не планує розглядати жодних законопроєктів, у тому числі, «Про великий Державний Герб України», на урочистому засіданні до Дня Незалежності 24 серпня.

Читайте також: Дуда приїде на саміт Кримської платформи та 30-річчя Незалежності – МЗС

«Дійсно, 24-го (серпня, - ред.) у нас буде урочисте засідання. Для цього не потрібен збір підписів, тому що на ньому не буде прийматися жодних постанов, жодних законів або чогось іншого. Тому що я бачу, що лунають якісь виступи колег про те, що 24-го ми будемо приймати ті чи інші закони – закон про великий Герб – станом на сьогодні таких пропозицій про збір підписів поки що не надходило», - сказав Разумков.

Спікер додав, що «теоретично можливо все, але на тому засіданні, яке сьогодні планується 24 серпня на 30-річчя нашої Незалежності, жодних законів розглядатися не буде».

Як повідомляв Укрінформ, Кримська платформа - новий консультативний та координаційний формат, ініційований Україною з метою підвищення ефективності міжнародного реагування на окупацію Криму, відповіді зростаючим безпековим викликам, посилення міжнародного тиску на Росію, запобігання подальшим порушенням прав людини та захисту жертв окупаційного режиму, а також досягнення головної мети - деокупації Криму та повернення його Україні.

Діяльність Кримської платформи має розпочатися на Саміті 23 серпня, на який запрошено дипломатів і лідерів іноземних держав.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-