Зеленський візьме участь у форумі «Україна 30. Децентралізація»

Зеленський візьме участь у форумі «Україна 30. Децентралізація»

Укрінформ
Президент України Володимир Зеленський візьме участь у Всеукраїнському форумі «Україна 30. Децентралізація», який триватиме у Києві 28-29 липня.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Офіс Президента України.

Учасники заходу, зокрема представники Офісу Президента, Кабінету Міністрів, народні депутати, українські й міжнародні експерти, представники Ради Європи та дипломатичних установ, обговорять реформу децентралізації в Україні.

За інформацією Офісу Президента, серед іншого, йтиметься про роль місцевого самоврядування в умовах децентралізації повноважень, цифровізацію як рушійну силу розвитку громад, децентралізацію на Донбасі в контексті Мінських угод. Окрему увагу учасники приділять обговоренню Європейської хартії місцевого самоврядування як основи децентралізації. Крім того, відбудуться дискусії щодо залучення інвестицій, реалізації інфраструктурних проєктів та розвитку медицини в ОТГ, співпраці територіальних громад.

У межах форуму також відбудеться засідання Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України.

Читайте також: Депутати подали поправки до законопроєкту про адміністрування податків місцевими громадами

Як повідомлялося, у грудні 2019 року Президент Зеленський подав до Верховної Ради проєкт закону про внесення змін до Конституції України щодо децентралізації влади.

У січні 2020 року, після дискусій в експертному середовищі, у місцевому самоврядуванні й у суспільстві, запропоновані зміни були відкликані з парламенту для доопрацювання.

Відтоді тривала робота з напрацювання нової редакції змін до Конституції в частині децентралізації.

Читайте також: Проєкт змін до Конституції щодо децентралізації погодили всі члени комісії при президентові

Водночас торік в Україні в результаті децентралізації влади створено 1469 територіальних громад замість 11,5 тисячі і утворено 136 районів замість 490.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-