Хто такий радник Президента України та що він може - Зеленський затвердив нові положення

Хто такий радник Президента України та що він може - Зеленський затвердив нові положення

Укрінформ
Президент Володимир Зеленський затвердив положення про радника Президента України.

Як передає Укрінформ, відповідний указ №309/2021 розміщений на сайті глави держави.

"Затвердити Положення про Радника Президента України. Визнати таким, що втратив чинність, Указ Президента України від 12 листопада 2014 року № 870 "Про Радника Президента України", - йдеться в документі.

Указ набирає чинності з дня його опублікування.

Читайте також: Разумков розповів про поправки до законопроєкту про деолігархізацію

Згідно Положення, радник призначається на посаду та звільняється з посади Президентом, підпорядковується безпосередньо главі держави.

Основними завданнями радника є розроблення та внесення в установленому порядку пропозицій щодо здійснення повноважень глави держави у певній сфері.

Відповідно до покладених завдань радник: аналізує політичні, соціально-економічні, інші процеси, що відбуваються в Україні та за її межами, за результатами такого аналізу готує та подає пропозиції; здійснює моніторинг інформаційного простору України, готує пропозиції щодо забезпечення додержання прав громадян в інформаційній сфері та свободи діяльності засобів масової інформації; здійснює аналіз нормативно-правових актів, подає в установленому порядку пропозиції щодо їх удосконалення.

Читайте також: Зеленський підписав закон, який забезпечує незалежність Нацради з питань телебачення

Радник залучаєтться до: вивчення пропозицій, надання консультацій з питань стратегічного характеру щодо реалізації національних інтересів і збереження національних цінностей України; експертизи законів, які надійшли на підпис главі держави, проектів законів України, які пропонуються для внесення Президентом України на розгляд Верховної Ради України.

Він також здійснює аналіз актів Кабінету Міністрів України, нормативно-правових актів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, актів Ради міністрів Автономної Республіки Крим, рішень голів місцевих державних адміністрацій та підготовки пропозицій щодо приведення у відповідність із Конституцією та законами України, актами Президента України або зупинення дії, скасування таких актів, рішень.

Радник опрацьовує пропозиції щодо вдосконалення механізмів взаємодії Президента України з органами державної влади та органами місцевого самоврядування, політичними партіями, громадськими об’єднаннями; готовить матеріали до прес-конференцій, виступів, зустрічей та поїздок; проекти послань, доповідей та промов Президента України; пропозицій щодо проведення заходів за участю Президента; організовує та проводить семінари, конференцї, круглі столи тощо.

Радник виконує доручення керівника Офісу Президента України; здійснює моніторинг ситуації в регіонах , готує та вносить пропозиції щодо врегулювання проблемних питань; здійснює за дорученням Президента інші функції.

Робота радника спрямовується Президентом України.

Як повідомляв Укрінформ, 16 липня Зеленський своїм указом увів міністра внутрішніх справ Дениса Монастирського до персонального складу Ради національної безпеки і оборони та вивів звідти Арсена Авакова.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-