Разумков закликав Конгрес США продовжувати санкції, щоб не допустити запуск Nord Stream 2

Разумков закликав Конгрес США продовжувати санкції, щоб не допустити запуск Nord Stream 2

Укрінформ
Голова Верховної Ради Дмитро Разумков закликав Конгрес США утримуватися від затвердження будь-яких угод, які загрожуватимуть енергетичній безпеці Європи та становитимуть загрозу національним інтересам України та Сполученим Штатам Америки.

Як передає Укрінформ з посиланням на пресслужбу парламенту, про це йдеться у відкритому листі Разумкова спікеру Палати представників Конгресу США Ненсі Пелосі.

«Висловлюю глибоку стурбованість щодо триваючого будівництва та можливого введення в експлуатацію газопроводу «Північний потік-2», який Росія використовує як інструмент гібридної війни. Цей проєкт несе пряму загрозу енергетичній безпеці не лише України, а й усієї Європи», - заявив він.

Разумков зазначив, що Nord Stream 2 є насамперед геополітичним проєктом, що має на меті сформувати енергетичну залежність країн Європи від газової монополії Російської Федерації. Він значно звужує шляхи диверсифікації поставок енергії європейським споживачам.

Читайте також: Україна та Польща засудили угоду США та Німеччини щодо Nord Stream 2

Nord Stream 2 іде врозріз з вимогами Третього енергетичного пакета Європейського Союзу та посилює можливості для Росії зловживати своїм домінуючим становищем на європейському енергетичному ринку», - наголосив спікер парламенту.

За його словами, Nord Stream 2 слід розглядати як частину агресивної політики, яку Росія розгортає не лише проти України, а й проти всього західного світу. «Добудова та введення в експлуатацію цього проєкту зробить можливим подальше нарощування Росією агресії проти України та потенційно проти інших європейських держав», - зазначив він.

Разумков висловив вдячність Конгресу США за постійну підтримку України у протистоянні загрозам з боку Росії та запроваджені раніше санкції, які не дали змогу послабити енергетичну безпеку України.

Читайте також: Вітренко не вірить в гарантії Німеччини щодо Nord Stream 2

Він також закликав Конгрес США послідовно продовжувати політику санкцій, які б не допустили добудову та введення в експлуатацію газопроводу Nord Stream 2 та, у випадку необхідності, розглянути можливість введення додаткових посилених санкцій проти юридичних та фізичних осіб, залучених до будівництва Nord Stream 2.

Як повідомляв Укрінформ, в американських ЗМІ з’явилася інформація про досягнення між адміністрацією Джо Байдена та урядом Ангели Меркель угоди щодо Nord Stream 2, яка дозволяє добудову газопроводу в обмін на гарантії безпеки Європи.

Заступниця держсекретаря США з політичних питань Вікторія Нуланд заявила, що за новою угодою між Вашингтоном і Берліном, Німеччина бере на себе зобов’язання ініціювати санкції проти Росії в разі нової агресії проти України.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-