Рада планує розблокувати підписання законів про судову реформу і Укроборонпром

Рада планує розблокувати підписання законів про судову реформу і Укроборонпром

Укрінформ
Верховна Рада на позачерговому засіданні у вівторок, 20 липня, розгляне проєкти постанов, які спрямовані на скасування деяких законів, раніше ухвалених парламентом.

Як передає Укрінформ, про це свідчить порядок денний засідання, оприлюднений на сайті Верховної Ради.

Першим питанням заплановано розгляд проєкту постанови №3711-д-П2 "Про скасування рішення Верховної Ради України про повторне прийняття в цілому з урахуванням пропозицій Президента України Закону про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" та деяких законів України щодо відновлення роботи Вищої кваліфікаційної комісії суддів України". Автор проєкту, член фракції "Батьківщина" Сергій Власенко у пояснювальній записці стверджує, що повторне ухвалення в цілому з урахуванням пропозицій Президента закону щодо відновлення роботи ВККС (№3711-д) було здійснено з порушенням Конституції та Регламенту Верховної Ради.

Читайте також: Гетманцев назвав причини проведення позачергового засідання Ради

Після цього депутати розглянуть три проєкти постанов №№ 3822-П, 3822-П1, 3822-П2, які стосуються скасування рішення Верховної Ради про ухвалення Закону "Про особливості реформування підприємств оборонно-промислового комплексу державної форми власності". Автори трьох проєктів постанов - народні депутати із фракції "Батьківщина" - Юлія Тимошенко, Михайло Цимбалюк, Вадим Івченко, Володимир Кабаченко. Вони наполягають, що закон було розглянуто й ухвалено з порушенням встановленої регламентом процедури.

Крім того, на порядку денному - чотири проєкти постанов "Про скасування рішення Верховної Ради України про прийняття у другому читанні та в цілому проєкту Закону "Про внесення до деяких законів України щодо порядку обрання (призначення) на посади членів Вищої ради правосуддя та діяльності дисциплінарних інспекторів Вищої ради правосуддя" (№№ 5068-П, 5068-П1, 5068-П2, 5068-П3). Проєкти внесли народні депутати Григорій Мамка (фракція ОПЗЖ), Андрій Пузійчук ("Батьківщина"), Олександр Сухов та Сергій Вельможний (депутатська група "Довіра"), Сергій Власенко ("Батьківщина").

Два проєкти постанови, які також розглянуть депутати, стосуються скасування рішення Верховної Ради від 14 липня про ухвалення Закону "Про внесення змін до статті 188-32 Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо встановлення відповідальності за невиконання законних вимог дисциплінарного інспектора Вищої ради правосуддя". Автори документів - Андрій Пузійчук ("Батьківщина") та Олександр Сухов і Сергій Вельможний ("Довіра"). Автори обох постанов вказують про порушення регламенту ВР та Конституції при ухваленні відповідного закону.

Без відхилення таких постанов Голова Верховної Ради Дмитро Разумков не зможе підписати відповідні закони та передати їх на підпис Президентові.

Разумков у Фейсбуці висловив переконання, що парламентарії відхилять усі постанови і, таким чином, розблокують підписання законів.

Як повідомляв Укрінформ, Голова Верховної Ради напередодні, 19 липня, підписав розпорядження про скликання позачергового пленарного засідання парламенту у вівторок, 20 липня.

Разумков розпорядженням також доручив провести позачергове засідання парламенту першому заступнику Руслану Стефанчуку.

Прессекретар голови парламенту Ольга Туній пояснила, що протягом 20-21 липня Разумков перебуватиме у дводенній відпустці за сімейними обставинами.

Згідно з календарним планом, п’ята сесія парламенту розпочалася 2 лютого 2021 року, а закінчиться - 23 липня 2021 року. Планується, що шоста сесія парламенту дев’ятого скликання розпочнеться 7 вересня 2021 року, а завершиться 21 січня 2022 року.

Фото: facebook.com/dmytro.razumkov

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-