Озброєння та Nord Stream 2: Україна працює над тим, щоб змінити позицію Німеччини

Озброєння та Nord Stream 2: Україна працює над тим, щоб змінити позицію Німеччини

Укрінформ
Україна працює над тим, щоб змінити позицію Німеччини з питань членства нашої країни в ЄС і НАТО, продажу озброєнь та "Північного потоку-2"

Про це заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба під час спілкування з журналістами в рамках форуму "Україна 30. Міжнародна політика", повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Ми розуміємо, що канцлер (Ангела Меркель - ред.) іде... Безумовно, зараз точно не скажеш, якою буде політика Німеччини (після виборів до Бундестагу у вересні - ред.), але ми працюємо над тим, щоб з низки питань позиція Німеччини змінилася... Це питання чіткої прямої підтримки Німеччиною європейської перспективи України та членства України в ЄС, це більш конструктивна позиція Німеччини щодо нашого членства в НАТО, це питання продажу озброєння Україні... Це постачання має відбутися, ми маємо цю стіну зламати, бо вона є суто політичною і, на нашу думку, безпідставною. І. звісно, це питання подальшого функціонування "Північного потоку-2", - сказав Кулеба.

Читайте також: Кулеба: Україна буде членом НАТО, це питання часу

У відповідь на уточнююче запитання, чи готова Україна до обговорення якихось компенсацій у разі запуску "Північного потоку-2", глава української дипломатії провів аналогію з футбольним матчем і післяматчевою серією пенальті. "Безумовно, ви хочете перемогти в основний час, і це ваша мета... Ми працюємо абсолютно за "планом А" і не ведемо офіційних перемовин щодо компенсацій. Але маючи в голові можливість цієї "післяматчевої серії пенальті", ми сформулювали два принципи, за якими можемо розмовляти про компенсації, якщо до цього дійде розмова. Це принцип безпеки - як буде гарантуватися безпека нашої держава. Друге - це забезпечення виконання домовленостей, тому що з Росією можна домовитися, і Німеччина може навіть щось гарантувати у цих домовленостях, але як змусити Росію дотримуватися цих домовленостей - це велике питання, яке не має відповіді", - зазначив міністр.

Читайте також: У МЗС відповіли Лукашенку на закид про «постачання зброї» до Білорусі

Як повідомлялося, Президент України Володимир Зеленський відвідає Німеччину з робочим візитом 12 липня.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-