Депутати знову пропонують урегулювати право українців на зброю

Депутати знову пропонують урегулювати право українців на зброю

Укрінформ
Народні депутати від фракції "Слуга народу" зареєстрували у Верховній Раді законопроєкт №5708 "Про право на цивільну вогнепальну зброю".

Як передає Укрінформ, документ оприлюднено на сайті Верховної Ради.

"Цей закон регулює суспільні відносини, що виникають у сфері реалізації права громадян та юридичних осіб в Україні на цивільну вогнепальну зброю, бойові припаси до неї, а також конструктивно схожі зі зброєю та бойовими припасами вироби, та визначає правовий режим власності на цивільну вогнепальну зброю, встановлює основні права та обов’язки фізичних і юридичних осіб щодо виробництва, набуття, володіння, відчуження, носіння, транспортування, ремонту, застосування цивільної вогнепальної зброї та бойових припасів до неї, а також інші суспільні відносини, що безпосередньо з цим пов’язані, у тому числі й відповідно до міжнародних зобов’язань України", - йдеться у проєкті закону.

Читайте також: Чехія вносить право на самозахист зі зброєю у свою Конституцію

Зауважується, що вимоги цього законопроєкту не поширюються напридбання, зберігання, облік та використання вогнепальної зброї, бойових припасів до неї, утримання стрілецьких тирів, стрільбищ та стендів у Збройних Силах України, військових формуваннях, створених відповідно до законодавства України, органах та навчальних закладах Служби безпеки України та Міністерства внутрішніх справ України.

Як зазначається у пояснювальній записці, у законопроєкті пропонується: визначити поняття права власності на цивільну вогнепальну зброю; визначити умови та порядок отримання громадянами України та юридичними особами документів про право власності на цивільну вогнепальну зброю; здійснити класифікацію цивільної вогнепальної зброї.

Також планується розробити порядок видачі медичного висновку про відсутність медичних протипоказань, що перешкоджають отриманню документа на цивільну вогнепальну зброю, який передбачає створення спеціальної інформаційно-довідкової системи з провадженням кваліфікованого електронного підпису особи, яка сформувала висновок.

Законопроєкт передбачає порядок створення та ведення Єдиного державного реєстру цивільної вогнепальної зброї та визначає загальні засади цивільного обігу вогнепальної зброї та боєприпасів.

Документ визначає загальні засади здійснення права і виконання обов’язків власників цивільної вогнепальної зброї; встановлює порядок отримання права на цивільну вогнепальну зброю та боєприпаси; визначає порядок страхування цивільної відповідальності власників цивільної вогнепальної зброї.

Проєкт закону встановлює обмеження щодо права на цивільну вогнепальну зброю та боєприпаси, а також передбачає використання цивільної вогнепальної зброї для самозахисту.

Крім того, у проєкті визначається поняття зон, вільних від зброї, та врегульовується тимчасове ввезення цивільної вогнепальної зброї і боєприпасів на територію України, тимчасове вивезення цивільної зброї і боєприпасів з території України.

Як зауважують автори, цей законопроєкт, лібералізуючи з одного боку обіг цивільної вогнепальної зброї в Україні, одночасно посилює відповідальність за її незаконне використання.

Крім цього, у парламенті також зареєстровано пов'язаний законопроєкт №5709 "Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України для реалізації положень Закону України "Про право на цивільну вогнепальну зброю".

Даним законопроєктом передбачається внесення змін до Кримінального кодексу України в частині уточнення меж необхідної оборони та встановлення відповідальності за незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами.

У Кодексі України про адміністративні правопорушення запропонованими змінами передбачається позбавлення спеціального права, наданого даному громадянинові - права на володіння цивільною зброєю та бойовими припасами до неї; виключаються застарілі радянські норми, відповідно до яких забороняється застосовувати позбавлення права полювання, конфіскацію вогнепальної зброї, інших знарядь полювання і бойових припасів до осіб, для яких полювання є основним джерелом існування; збільшуються розміри штрафів за правопорушення у сфері обігу зброї; встановлюються вимоги до проведення огляду особи, яка здійснює транспортування або носіння цивільної вогнепальної зброї на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або щодо її перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Як повідомляв Укрінформ, Верховна Рада 4 березня відхилила законопроєкт №4335 "Про обіг цивільної вогнепальної зброї та бойових припасів до неї", а також альтернативний до нього.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-