Разумков: У законопроєкті про олігархів економіки не дуже багато

Разумков: У законопроєкті про олігархів економіки не дуже багато

Укрінформ
Закон про деолігархізацію допоможе встановити зрозумілі правила відносин політики та великого бізнесу, що є дуже важливим для посадових осіб та народних депутатів.

Як передає Укрінформ, про це розповів Голова Верховної Ради Дмитро Разумков в інтерв'ю «Радіо Свобода».

«У тому законопроєкті, який сьогодні поданий до парламенту, економіки не дуже багато. В плані деолігархізації як для будь-якого громадянина, я думаю, що і для прем’єр-міністра, для міністрів це питання стоїть на порядку денному. З точки зору пересічного громадянина це цікавитиме всіх. Вони отримають більш правильні, прозорі правила гри, правила відносин з представниками великого бізнесу. Це для посадових осіб більш важливо. Не для Кабміну як для інституції, а для посадових осіб. Але це також важливо і для народних депутатів», - зазначив Разумков.

Він акцентував, що запропонована норма декларування зустрічі посадових осіб із представниками бізнесу правильна.

«Я не бачу проблеми, якби я тут зустрівся з кимось із великих бізнесменів, попив кави, проговорив якісь важливі питання не для мене особисто, не для них, а для держави, то чому я про це не можу сказати публічно? Якщо це не корупція, то проблеми в цьому немає. Якщо ми говоримо про те, що можуть під час цих зустрічей відбуватися якісь корупційні діяння, наприклад, ти мені ось цей закон проголосуй, а я тобі щось дам. То тут у нас вже є законодавча база достатньо сильна. Ми багато що зробили. Це законодавство, пов’язане з боротьбою з корупцією. У нас створена велика кількість антикорупційних органів, які повинні опрацьовувати це і по відношенню до чиновника, і по відношенню до бізнесмена», - наголосив спікер.

Читайте також: Разумков каже, що у Раді «турборежиму» ніколи не було

Голова ВР запевнив, що вже у першому читанні багато хто з народних депутатів натисне кнопку «за». При цьому, припустив він, до другого читання будуть вноситися чимало пропозицій.

Разумков також має намір вносити пропозиції до закону «про олігархів». За його словами, має бути окрема структура, яка вносила би до цього реєстру інформацію, аби потім ні у журналістів, ні у великих бізнесменів, котрі можуть потрапити до переліку олігархів, ні у чиновників не було питань щодо прозорості ухвалення рішень.

«У РНБО, за Конституцією, немає станом на сьогодні таких повноважень, а по-друге, закон прописаний на 10 років. Я вже говорив, що сьогодні ми маємо президента Володимира Зеленського і розуміємо, як він буде діяти, а після його каденції завжди необхідно буде мати запобіжники, які не дозволять використовувати цей механізм не на користь Україні в цілому», – акцентував Голова Верховної Ради.

Він підкреслив, що цей законопроєкт допоможе унормувати публічні відносини між чиновниками і представниками великого бізнесу.

«Мені здається, що повинен бути ще один закон до цього. 100%. Це закон про лобізм. Не в тому розумінні, в якому він існує сьогодні в суспільстві. Тому що він існує з позначкою мінус. А в тому варіанті, який ми можемо побачити у США, в Європі, де все відкрито, де є люди-лобісти, які відстоюють інтереси бізнесу, не порушуючи закон. Вони декларують свої статки, контакти і багато-багато іншого. І це точно допоможе вивести у публічну площину все негативне, що сьогодні є в українській політиці»,– підсумував Разумков.

Читайте також: Як ставляться українці до планів Зеленського провести деолігархізацію

Як повідомляв Укрінформ, Володимир Зеленський 2 червня подав на розгляд Верховної Ради законопроєкт № 5599 «Про запобігання загрозам національній безпеці, пов'язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів)».

Положення документа, зокрема передбачають встановлення ознак, за якими особа може бути віднесена до олігархів. Крім цього, передбачається створення Реєстру олігархів.

Секретар РНБО Олексій Данілов під час Всеукраїнського форуму «Україна 30. Безпека країни» заявив, що на сьогодні віднести до категорії олігархів можна 13 осіб.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-