МЗС: «Люблінський трикутник» має наблизити інтеграцію до ЄС та НАТО

МЗС: «Люблінський трикутник» має наблизити інтеграцію до ЄС та НАТО

Укрінформ
Дводенний Молодіжний форум “Люблінського трикутника”, присвячений перспективам формату для молоді в країнах-членах, розпочався 9 квітня в онлайн-форматі.

Як передає кореспондент Укрінформу, у його відкритті взяли участь заступник міністра закордонних справ Василь Боднар, заступник міністра молоді та спорту з питань євроінтеграції Андрій Чесноков, віцеміністр закордонних справ Литви Мантас Адоменас.

Спікери торкнулися тем розвитку і потенціалу формату “Люблінського трикутника”, ролі молоді в обміні між країнами.

“Люблінський трикутник" повинен наблизити Україну до Європи та реалізувати нашу стратегічну мету - інтеграцію до ЄС та НАТО. Ми віримо, що через 5 років ми могли б сказати про деякі позитивні результати щодо нашого членства в НАТО і, ймовірно, про рух до членства України в ЄС”, - сказав Боднар.

Читайте також: «Люблінський трикутник» наближає євроінтеграцію України - голова МЗС Литви

Дипломат приділив окрему увагу проблемам молоді, що проживає на окупованій території України, і наголосив на необхідності об’єднатися на тлі російської агресії.

Він також поінформував, що Міністерство закордонних справ має намір створити студентську раду для залучення студентів до вивчення зовнішньої політики.

“Люблінський трикутник” – тристоронній формат взаємодії України, Литви та Польщі, створений міністрами закордонних справ цих країн у липні 2020 року.

Читайте також: Данілов проведе у Варшаві переговори у форматі «Люблінського трикутника»

Перше засідання “Люблінського трикутника” міністри закордонних справ України, Литви та Польщі провели 29 січня 2021 року в онлайн-форматі. Учасники формату домовилися координувати дії задля захисту міжнародного права у контексті російської агресії проти України, як у тристоронній координації, так і в міжнародних організаціях: НАТО, ООН, ЄС, Раді Європи й ОБСЄ.

Як повідомлялося, в лютому міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс заявив, що ініціатива «Люблінський трикутник», яка об’єднує Україну, Литву і Польщу, наближає євроінтеграцію нашої держави.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-