Конституція Пилипа Орлика дала імпульс формуванню правової свідомості в Україні - Разумков

Конституція Пилипа Орлика дала імпульс формуванню правової свідомості в Україні - Разумков

Укрінформ
Конституція Пилипа Орлика стала надважливим політичним актом для майбутнього української Держави.

Як передає Укрінформ, про це йдеться у зверненні Голови Верховної Ради Дмитра Разумкова з нагоди дня прийняття Конституції Пилипа Орлика, опублікованого на сайті Верховної Ради.

Разумков нагадав, що в цей день, 311 років тому, гетьман Пилип Орлик ухвалив «Пакти й Конституції законів і вольностей Війська Запорозького». Згодом цей документ увійде в історію як Конституція Пилипа Орлика.

«Попри те, що сучасний Основний Закон України відрізняється від Конституції Пилипа Орлика, у них є одна спільна риса - обидва документи засвідчують потребу суспільства жити за законом. Адже дотримання прав та свобод людини є гарантією для розвитку суспільства», - йдеться у повідомленні.

Читайте також: Керівництво Ради вшанувало пам’ять гетьмана Пилипа Орлика

Ухвалення Конституції Пилипа Орлика ознаменувало встановлення правових основ у той період. У документі були закладені ідеї розподілу влади на законодавчу, виконавчу і судову, окреслювалися повноваження гетьмана та формувалися принципи для побудови держави.

«І хоча ідеали, закладені в Конституції Пилипа Орлика, не були в повному обсязі реалізовані на практиці, вона стала надважливим політичним актом для майбутнього української Держави. Адже саме вона дала імпульс формуванню української політичної правової свідомості та стала яскравим свідченням політичної волі для державотворчої діяльності», - підкреслив Разумков.

Як повідомляв Укрінформ, 2 квітня голова Верховної Ради України Дмитро Разумков заявив, що питання боротьби з коронавірусом має бути позбавлене політичної складової.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-