Російська агресія переконала українців у необхідності вступу до НАТО - Хомчак

Російська агресія переконала українців у необхідності вступу до НАТО - Хомчак

Укрінформ
Російська агресія об'єднала українців та переконала у необхідності вступу до НАТО.

Як передає Укрінформ, на цьому наголосив у зверненні головнокомандувач Збройних сил України генерал-полковник Руслан Хомчак з нагоди Дня створення Організації Північноатлантичного договору, яке оприлюднене у Фейсбуці.

"У лютому 2014 року вперше з повоєнних часів міжнародно визнані кордони в Європі були порушені. Російська Федерація тимчасово окупувала та спробувала незаконно анексувати Крим і Севастополь, окупувала частину території суверенної держави і розв’язала криваву війну. Це не тільки об’єднало українців у спротиві підступному загарбнику, а й переконало у необхідності вступу до Північноатлантичного альянсу", - йдеться у зверненні.

За словами головнокомандувача, зараз ЗСУ активно співпрацюють з НАТО за усіма ключовими напрямами оборонної реформи. "Основними напрямами взаємодії є активізація військового діалогу на стратегічному рівні, співпраця з Альянсом у Чорноморському регіоні, інтенсифікація колективних заходів підготовки військ (сил), у тому числі участь у навчаннях НАТО за тематикою статті 5 Північноатлантичного договору, обмін інформацію, розширення представництва в багатонаціональних органах військового управління НАТО", - зазначив Хомчак.

Він додав, що у 2021 році військовослужбовці ЗСУ візьмуть участь у 15 багатонаціональних навчаннях за межами країни та дев’яти на нашій території. "Ми продовжуємо участь у міжнародних операціях з підтримання миру і безпеки під проводом НАТО в Косово та Афганістані, також розглядається питання приєднання до операцій (місій) в Іраку та “Морський охоронець” у Середземному морі. Така співпраця носить мирний характер, працює на зміцнення обороноздатності України та всебічно сприяє досягненню військових критеріїв набуття повноправного членства в Альянсі", - наголосив Хомчак.

Читайте також: У протистоянні російській агресії партнерство з НАТО є вкрай важливим - Таран

Він додав, що статус партнера з розширеними можливостями, який отримала Україна, дає можливість ефективно використовувати доступні для держав-партнерів механізми та інструменти співробітництва. "Вступ нашої держави до НАТО зміцнить не тільки Україну – він так само посилить Організацію Північноатлантичного договору. За останні роки Збройні сили України стали справжнім щитом Європи, а наша країна – активним контриб’ютором євроатлантичної безпеки", - написав Хомчак.

Як повідомляв Укрінформ, 4 квітня Північноатлантичний Альянс відзначає 72-річницю створення. НАТО утворилося саме як політично-військовий союз демократичних держав з огляду на виклики та загрози поствоєнного часу.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-