Україна планує вийти ще з однієї угоди СНД

Україна планує вийти ще з однієї угоди СНД

Укрінформ
Кабінет Міністрів України схвалив законопроєкт “Про вихід з Угоди щодо співробітництва у розвитку та використанні систем стільникового рухомого зв’язку” та підтримав розпорядження про його подачу на розгляд до Верховної Ради.

Як передає кореспондент Укрінформу, відповідні рішення уряд ухвалив на засіданні 3 березня.

Згідно з текстом пояснювальної записки до законопроєкту, угода передбачає: співробітництво країн-членів СНД у сфері розвитку систем стільникового рухомого зв’язку, удосконалення міждержавного ринку послуг та послідовну реалізацію угоди про координацію міждержавних відносин у галузі поштового та електричного зв’язку від 9 жовтня 1992 року. Проте з моменту підписання угода не була практично реалізована в Україні.

Зазначається, що співпраця та контакти із виконавчими органами СНД з питань реалізації угоди не відбувається з об’єктивних причин, тож немає підстав для обміну інформацією стосовно зобов’язань сторін у зв’язку з виходом України з неї. Також вихід з угоди не вплине на інтереси українських громадян, у тому числі на тимчасово окупованих територіях, не вплине на спроможності України протидіяти спробам Російської Федерації легімітизувати тимчасову окупацію частини суверенної території нашої держави та на позови проти РФ в міжнародних судах і арбітражах.

Наразі взаємовідносини України з іншими державами СНД у сфері телекомунікацій регулюються міжнародними договорами, укладеними в рамках Міжнародного союзу електрозв’язку та Всесвітнього поштового союзу.

Читайте також: Зеленський вивів Україну ще з двох угод у рамках СНД

Як повідомляв Укрінформ, Україна вийшла вже з багатьох угод у рамках СНД. Зокрема, у грудні Кабмін підтримав вихід України з Гірничої хартії держав - учасниць СНД, Угоди про координацію міждержавних відносин в галузях електроенергетики СНД, Угоди про основні принципи співробітництва в галузі мирного використання атомної енергії та інших.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-