В Україні немає «лави запасних», щоб замінити тисячі суддів - Малюська

В Україні немає «лави запасних», щоб замінити тисячі суддів - Малюська

Укрінформ
Судова система стикається з величезною кадровою проблемою - понад 1900 посад залишаються вакантними, тож решта суддів несуть величезне навантаження.

Про це в ефірі програми «Право на владу» на каналі «1+1» заявив міністр юстиції Денис Малюська, передає кореспондент Укрінформу.

«У нас є величезна проблема з кадрами: більше 1900 суддів - це вакантні посади. Це означає, що на суддів, які залишилися, накладається величезне навантаження. Вони не встигають якісно відписувати судові рішення, не встигають якісно й оперативно їх (справи - ред.) розглядати. У нас не працює кваліфікаційна комісія, яка мала б забезпечувати поповнення новими чесними молодими кадрами. Кадри у віці - масово звільняються. Це звучить нудно, але це важливий аспект», - розповів Малюська.

Читайте також: Судова система у нинішньому форматі довела свою непридатність - Зеленський

За його словами, інше питання полягає в тому, що в Україні є «проблемні судді», які псують репутацію усій судовій спільноті.

«Повірте, серед тисяч суддів є лише невелика кількість тих, які заслуговують на те, щоб їх такого звання позбавили… Минулого року до дисциплінарної відповідальності було притягнуто 141 суддю, чимало з них було звільнено. Але проблема в чому: ВРП (Вища рада правосуддя - ред.) – це орган, який має право і зобов’язаний очищати судову систему – не наважується, не ризикує застосувати свої максимальні зусилля над найодіознішими суддями країни. Щоб це було вирішено, потрібно переглянути кадровий склад ВРП. Законопроєкт поданий Президентом у Верховну Раду і найближчим часом буде розглянутий», - повідомив міністр.

Він уточнив, що у нашій країні «немає лави запасних, щоб замінити тисячі суддів новими», тож не потрібно звільняти всіх – «ми тоді наразимося на колапс всієї системи».

Читайте також: Венедіктова: Судова реформа – це запит суспільства номер один

«Потрібно показати правильний приклад: звільнити кілька десятків, нехай сотню, найодіозніших суддів. Для цього потрібно оновити склад ВРП, перезапустити роботу цього органу. І це буде перший крок для того, щоб ВРП стало сміливішим. ВРП стане сміливішим – судді, які зловживають своїми правами, своєю поведінкою – дістануть по руках, і після цього ми отримаємо цілком оновлену, якіснішу судову владу в Україні», - переконаний Малюська.

Як повідомлялося, 3 лютого Малюська поінформував, що законопроєкт стосовно реформування Вищої ради правосуддя після консультацій з міжнародними партнерами буде внесений Офісом Президента у Верховну Раду.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-