Держбюро розслідувань викликає Юрчишина у справі щодо суддів КСУ

Держбюро розслідувань викликає Юрчишина у справі щодо суддів КСУ

Укрінформ
Заступника голови партії «Голос» Ярослава Юрчишина запросили до Держбюро розслідувань як свідка у кримінальній справі, що була порушена за його заявою про імовірну злочинну змову суддів Конституційного Суду з метою захоплення влади.

Як передає Укрінформ із посиланням на пресслужбу політсили, Юрчишин свідчитиме в ДБР 12 листопада.

«Слідчі перекваліфікували справу, аргументуючи це кращою перспективою доведення. Я планую надати слідству усю відому мені інформацію щодо обставин справи та ймовірного кримінального правопорушення. Переконаний, якщо факти незаконної діяльності суддів справді мали місце, то вони повинні понести відповідальність в рамках чинного законодавства. Ми вже добилися відкриття провадження і маємо зробити все, щоб суспільство дізналося правду про те, хто саме і з якою метою впливав на суддів КСУ», - зазначив політик.

Читайте також: Під будинком голови КСУ зібрався мітинг - вимагають відставки

Як повідомляв Укрінформ, 29 жовтня Юрчишин подав до Офісу генпрокурора заяву про злочин. Кримінальне провадження за ст. 109 Кримінального кодексу України (захоплення державної влади) було внесено до Єдиного реєстру судових розслідувань та направлено у ДБР. У Держбюро справу перекваліфікували за ч. 2 ст. 344 — Втручання у діяльність державного діяча з використанням службового становища.

27 жовтня КС скасував статтю 366-1 ККУ про покарання за недостовірне декларування та деякі положення закону "Про запобігання корупції". Зокрема, КС визнав неконституційними повноваження НАЗК з перевірки декларацій чиновників, моніторингу способу життя суб'єктів декларування, встановлення своєчасності подання декларацій, а також положення про відкритий доступ до декларацій в Єдиному державному реєстрі.

Читайте також: У Раді пояснили, чому комітет не розглянув президентський законопроєкт про КСУ

Президент Володимир Зеленський у зв'язку з рішенням КС скликав 29 жовтня засідання РНБО, на якому було прийнято рішення відновити публічний доступ до Єдиного державного реєстру декларацій і забезпечити проведення спеціальних перевірок НАЗК.

Окрім того, Зеленський вніс до Верховної Ради як невідкладний законопроєкт «Про відновлення суспільної довіри до конституційного судочинства» (№4288), яким пропонує припинити повноваження чинного складу КС.

Також у законопроєкті пропонується визнати, що рішення КС від 27 жовтня є нікчемним (таким, що не створює правових наслідків) як таке, що прийняте суддями КСУ в умовах реального конфлікту інтересів.

2 листопада група народних депутатів кількох фракцій на чолі з Головою ВР Дмитром Разумковим зареєструвала законопроєкт №4304 "Про відновлення дії окремих положень Закону України "Про запобігання корупції" та Кримінального кодексу України". Документ передбачає внесення змін до Закону "Про запобігання корупції", якими пропонується відновити права НАЗК.

Група народних депутатів 4 листопада принесла до Конституційного Суду підписану 226 парламентаріями заяву зі зверненням добровільно подати у відставку до 11 суддів КС, які голосували за рішення щодо антикорупційної реформи.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-