Пандемія не має бути відмовкою від рішень

Пандемія не має бути відмовкою від рішень "Норманді" - Маас

Укрінформ
Пандемія завдає великої шкоди людям, зокрема на сході України, та ускладнює реалізацію домовленості паризького 2019 року саміту нормандської четвірки, але це не повинно бути підставою, щоб нічого не робити.

Про це заявив після відеоконференції міністрів закордонних справ Німеччини, Франції, України та Росії глава МЗС ФРН Гайко Маас, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Пандемія COVID-19 не полегшила втілення у життя речей, які були погоджені лідерами для сходу України. Але пандемія не повинна стати відмовкою… Навпаки, пандемія коронавірусу має стати дзвінком для того, щоб ще скоріше знайти рішення», - підкреслив Маас.

Зокрема, турбота про здоров’я людей не повинна використовуватися як аргумент для того, що перешкоджати роботі СММ ОБСЄ в сепаратистських регіонах, підкреслив Маас. СММ повинна мати можливість працювати без перешкод і обмежень, - сказав він. Це ж стосується доступу Міжнародної організації Червоного Хреста.

Читайте також: Санкції проти Росії не заважають їй боротися з коронавірусом – Єврокомісія

Маас вважає необхідним відкриття лінії розмежування, щоб люди, насамперед старі, могли мати доступ до закладів охорони здоров’я та отримувати пенсії. Також ішлося про створення нових пунктів перетину, адже «п’ять пунктів на понад 400 км – це занадто мало», вважає німецький міністр.

Загалом, за його словами, останнім часом дуже багато затримок у виконанні домовленостей, які можна виконати, незважаючи на пандемію.

Основним же залишається досягнення сталого режиму припинення вогню, яке має бути верифікованим. Деталі нового перемир’я має узгодити ТКГ. Літні місяці потрібно використати для відновлення зруйнованої інфраструктури. Також треба прискорити розмінування, в чому Україна вже багато зробила. Серед перелічених Маасом завдань – продовження та інтенсифікація процесу обміну утримуваними особами.

Фото: Florian Gaertner/photothek.net

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-