Україна зацікавилися досвідом Хорватії з реінтеграції окупованих територій

Україна зацікавилися досвідом Хорватії з реінтеграції окупованих територій

Фото
Укрінформ
Заступниця Голови Верховної Ради Олена Кондратюк у день незалежності Республіки Хорватія провела зустріч з Надзвичайним і Повноважним Послом цієї держави в Україні Аніцою Джамич.

Про це повідомляє інформаційне управління апарату парламенту.

Зазначається, що віцеспікерка українського парламенту подякувала Аніці Джамич за послідовну підтримку України з боку Республіки Хорватія у складний для нашої держави період протистояння агресору, боротьби за відновлення свого суверенітету і територіальної цілісності.

«Республіка Хорватія і дружній хорватський народ є яскравим прикладом самовідданої боротьби за свою свободу і гідність. Ми готові переймати ваш досвід у багатьох питаннях відновлення державного суверенітету, мирної реінтеграції окупованих та анексованих територій, повернення біженців, розмінування, гуманітарної допомоги», - підкреслила Кондратюк.

Сторони обговорили подальше втілення затвердженої парламентом Хорватії Національної стратегії співробітництва з розвитку та гуманітарної допомоги на період 2015-2020 років, якою передбачене надання гуманітарної допомоги Україні. При цьому Кондратюк висловила послу прохання прийняти ще в цьому році групу українських воїнів на реабілітацію в Хорватії.

Читайте також: Влада має “розшифрувати” суспільству зміст "формули Штайнмаєра" - віцеспікер

У ході зустрічі віцеспікерка наголосила на важливості активізації українсько-хорватського міжпарламентського співробітництва, продовженні діалогу на рівні керівництва парламентів, взаємодії парламентських груп дружби.

У контексті майбутнього головуванням Республіки Хорватія в Європейському Союзі, Аніца Джамич запевнила заступницю Голови Верховної Ради в подальшій підтримці України в питаннях її інтеграції до ЄС та НАТО, реалізації конкретних проєктів, зокрема, освітніх. У свою чергу, Олена Кондратюк порушила перед Послом питання правового і соціального захисту українських трудових мігрантів, які легально працюють в країнах Євросоюзу.

Однією з тем, які обговорювалися, став також обмін досвідом у питаннях гендерної справедливості, рівного представництва, можливостей, оплати праці жінок і чоловіків.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-