Рада завернула законопроєкт про

Рада завернула законопроєкт про "поправки Лозового" на друге читання

Укрінформ
Верховна Рада направила на повторне друге читання законопроєкт "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення окремих положень кримінального процесуального законодавства".

Таке рішення підтримали 242 народні депутати, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Колеги, оскільки голосування було зупинено головуючим на засіданні і була пропозиція від колег з інших фракцій проголосували за повторне друге читання, пропоную поставити на голосування пропозицію винести цей законопроєкт 1009 на повторне друге читання", - сказав голова Комітету з питань правоохоронної діяльності Денис Монастирський.

Перед цим Голова ВР Дмитро Разумков двічі зупиняв голосування за законопроєкт 1009 у другому читанні. Депутати від опозиційних фракцій наголошували, що система "Рада" встигла зафіксувати результат, згідно з яким законопроєкт можна було вважати відхиленим. Проте спікер заявив, що зупинив голосування до того, як закінчився відлік. Після цього було запропоновано відправити законопроєкт на повторне друге читання.

Законопроєкт передбачає скасування ухвалених у 2017 році змін до Кримінального процесуального кодексу (так званих "поправок Лозового") про порядок обчислення і продовження строків досудового розслідування, призначення і проведення експертизи, можливості оскарження повідомлення про підозру.

Читайте також: Законопроєкт про скасування "поправок Лозового" пройшов комітет ВР

Водночас, згідно з законопроєктом надається право Національному антикорупційному бюро та Державному бюро розслідувань самостійно здійснювати зняття інформації з транспортних телекомунікаційних мереж у рамках проведення негласних слідчих та розшукових дій.

Законопроєктом також передбачається вилучення із КПК та закону про статус народного депутата норми, що забороняє без згоди Верховної Ради здійснювати обшук народного депутата, огляд його особистих речей і багажу, транспорту, житлового чи службового приміщення, а також втручатися у таємницю листування, телефонних розмов та іншої кореспонденції.

Після ухвалення цього рішення Голова Верховної Ради Дмитро Разумков закрив вечірнє пленарне засідання Верховної Ради у четвер.

Як повідомляв Укрінформ, Президент Володимир Зеленський 29 серпня вніс законопроєкт №1009 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення окремих положень кримінального процесуального законодавства".

10 вересня Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроєкт 1009 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення окремих положень кримінального процесуального законодавства".

Зміни до Кримінального процесуального кодексу, ініціатором яких був депутат Андрій Лозовий (Радикальна партія Олега Ляшка), набули чинності 15 березня 2018 року.

Цими положеннями було обмежено терміни розслідування злочинів. Зокрема, правоохоронці зобов'язані встановити причетність підозрюваного до вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину протягом 18 місяців, середньої тяжкості — 12 місяців, а кримінального проступку — 6 місяців.

Читайте також: Президент пропонує Раді скасувати "поправки Лозового"

У разі нерозкриття злочину в установлені терміни кримінальне провадження слід закрити. У виняткових випадках слідчий може попросити суд продовжити терміни розслідування.

Крім того, відповідно до змін в КПК підозрюваний отримав право оскаржити факт вручення йому повідомлення про підозру - через 2 місяці після вручення підозри.

Слідчих і прокурорів позбавили права самостійно призначати експертизи, в тому числі для встановлення причин смерті і розміру матеріальних збитків.

Також було змінено правила проведення обшуків силовиками. Зокрема, правоохоронці в клопотаннях про проведення обшуків мають вказувати, які саме предмети вони хочуть знайти. Під час обшуку є обов'язковою присутність адвоката, а слідчі дії слід фіксувати за допомогою аудіо- та відеоапаратури.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-