Декриміналізація фіктивного підприємництва сприятиме розкраданню з бюджету — Луценко

Декриміналізація фіктивного підприємництва сприятиме розкраданню з бюджету — Луценко

Укрінформ
Колишній генпрокурор Юрій Луценко вважає, що декриміналізація фіктивного підприємництва призведе до припинення протидії розкраданню бюджетних грошей.

Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

"Рішення ВР про декриміналізацію фіктивного підприємництва означає припинення будь-якої протидії розкраданню бюджетних коштів (ст. 191 Кримінального кодексу) та несплаті податків (ст. 212 КК) в особливо великих розмірах", - зазначив ексгенпрокурор.

Луценко додав, що тепер виведення грошей на фіктивні підприємства у банківських, газових, конвертаційних чи будівельних схемах не суперечить чинному Кримінальному Кодексу.

Як повідомляв Укрінформ, 18 вересня парламент ухвалив закон "Про внесення змін до Кримінального кодексу України та Кримінального процесуального кодексу України щодо зменшення тиску на бізнес".

Цим законом декриміналізується фіктивне підприємництво. Так, ухвалений закон виключає з Кримінального кодексу статтю 205, відповідно до якої визначалося кримінальне покарання за створення або придбання суб'єктів підприємницької діяльності з метою прикриття незаконної діяльності або здійснення заборонених видів діяльності.

Фіктивне підприємництво каралося штрафом від 30 тисяч до 60 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (НМДГ), тобто від 510 тис. грн до 1 млн 20 тис. грн, або арештом до пів року чи обмеженням волі до двох років. За повторне порушення штраф становив від 50 тисяч до 100 тисяч НМДГ (від 850 тис. грн до 1,7 млн грн).

Читайте також: Рада ухвалила закон про початок роботи Антикорупційного суду

У пояснювальній записці до законопроєкту при цьому наголошується, що наявність кримінальної відповідальності за фіктивне підприємництво є одним зі способів тиску на бізнес в Україні. Адже окрім самого факту наявності кримінальної відповідальності за вказане діяння, контролюючі органи використовують вироки і матеріали досудового розслідування як доказову базу під час притягнення до фінансової відповідальності за порушення норм податкового законодавства.

Авторами закону є група народних депутатів із фракції "Слуга народу". Президент визначив його як невідкладний.

Цей закон набуває чинності наступного дня після його опублікування в найближчому номері парламентської газети "Голос Україні".

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-