“Голос” запропонував Зеленському свого кандидата на посаду члена ЦВК

“Голос” запропонував Зеленському свого кандидата на посаду члена ЦВК

Укрінформ
Партія “Голос” запропонувала Володимиру Зеленському обрати членом ЦВК експерта з виборчого права Андрія Гевка, який під час позачергових парламентських виборів був представником політсили у Центрвиборчкомі з правом дорадчого голосу.
Про це повідомляє пресслужба партії “Голос”.

“З боку партії "Голос" на посаду члена Центральної виборчої комісії запропоновано Андрія Гевка, експерта в питаннях виборчого процесу, який має досвід роботи в партійному будівництві та досвід в сфері державного управління”, – йдеться у повідомленні.

Водночас у партії уточнюють, що Гевко – один із авторів навчальних матеріалів для членів виборчих комісій в системі онлайн навчання "ВИБОРКОМ", а також один з авторів навчальних матеріалів для працівників органів ведення Державного реєстру виборців (2009 рік), які були створені за підтримки Координатора проектів ОБСЄ в Україні.

Разом з тим партія "Голос" закликає Президента України оприлюднити кандидатури на посади членів Центральної виборчої комісії, яких запропонували депутатські фракції.

“Минулого тижня ініціатори відставки Центрвиборчкому заявляли про "політичну упередженість" та "недостатню виваженість" ЦВК. Партія "Голос" не погоджується з таким формулюванням і тому голосувала проти відставки комісії. Втім, після рішення парламенту, Центрвиборчком необхідно сформувати знову. Тож закликаємо Президента подати до ВРУ, в строк передбачений законом, перелік кандидатур, який відповідатиме критеріям професіоналізму та неупередженості”, – наголошується в партійній заяві.

При цьому “Голос” наполягає на максимальній прозорості при формуванні персонального складу ЦВК та вимагає завчасного оголошення кандидатів, що дасть можливість провести аналіз їх попередніх дій та заяв.

Читайте також: Голова КВУ виклав свою версію представництва фракцій у новій ЦВК

Як повідомляв Укрінформ, Верховна Рада 13 вересня ухвалила постанову "Про дострокове припинення повноважень всього складу Центральної виборчої комісії". Постанова набирає чинності з дня її ухвалення.

Відповідно до закону “Про Центральну виборчу комісію” депутатські фракції у Верховній Раді не пізніше наступного дня після дострокового припинення повноважень всього складу комісії подають Президенту пропозиції щодо персонального складу Комісії. На підставі цих пропозицій Президент протягом трьох днів вносить до парламенту подання щодо персонального складу ЦВК.

Напередодні, 16 вересня, Голова Верховної Ради Дмитро Разумков у програмі "Свобода слова" на телеканалі ICTV спрогнозував, що Президент України внесе до парламенту кандидатури на посади членів Центральної виборчої комісії цього тижня (до 20 вересня).

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-