Президент України прийняв вірчі грамоти у послів європейських держав

Президент України прийняв вірчі грамоти у послів європейських держав

Фото
Укрінформ
Президент України Володимир Зеленський прийняв вірчі грамоти у послів Естонії, Франції, Австрії, Нідерландів та Великої Британії.
Про це повідомляє пресслужба Глави держави.

"Президент України Володимир Зеленський прийняв вірчі грамоти у послів низки іноземних держав: Естонської Республіки – Каймо Кууска, Французької Республіки – Етьєна де Понсена, Республіки Австрія – Гернота Пфандлера, Королівства Нідерландів – Йоганнеса Германна Адріануса де Мола, Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії – Мелінди Сіммонс", - йдеться у повідомленні.

Зокрема, під час бесіди з послом Естонії в Україні Каймо Кууском було відзначено активний політичний діалог між двома країнами. Президент висловив вдячність Естонії за ухвалене рішення стосовно невизнання російських паспортів, які незаконно видаються громадянам України на Донбасі. «Я хочу подякувати Вам, уряду та Президенту за те, що Естонія доволі жорстко відреагувала на паспортизацію з боку Російської Федерації на тимчасово окупованих територіях», – сказав Зеленський.

Він висловив сподівання на активізацію торговельно-економічної та інвестиційної співпраці з Естонією. Було також наголошено на значному потенціалі для співробітництва у сферах діджиталізації та е-урядування.

Крім того, під час церемонії вручення вірчих грамот Президент привітав Етьєна де Понсена з початком його місії в Україні на посаді посла Французької Республіки. Було обговорено подальшу активізацію політичного діалогу та двосторонньої економічної співпраці. Домовлено про вжиття вже найближчим часом конкретних кроків для цього. Глава держави відзначив роль Франції у рамках нормандського формату та висловив сподівання на проведення зустрічі на рівні лідерів держав-учасниць у Парижі вже найближчим часом.

Під час розмови з послом Республіки Австрія в Україні Гернотом Пфандлером Глава держави подякував за незмінну підтримку Австрією суверенітету та територіальної цілісності України, а також практичну допомогу нашій державі у подоланні наслідків російської агресії. «Я також хотів би подякувати Австрії за потужну санкційну політику стосовно Росії», – сказав Президент.

Також він подякував Австрії за допомогу в реабілітації дітей учасників АТО. «Я знаю, що близько 500 дітей учасників АТО отримали від Вашої країни реабілітаційну допомогу», – сказав Зеленський.

Співрозмовники погодилися з необхідністю активізації політичного та економічного діалогу між двома країнами.

Спілкуючись із послом Королівства Нідерландів в Україні Йоганнесом Германном Адріанусом де Молом, Президент поінформував про безпекову ситуацію на Донбасі, а також про здійснене Україною та РФ 7 вересня взаємне звільнення утримуваних осіб. Президент України висловив вдячність нідерландській стороні за конструктивну позицію у цьому питанні та готовність належним чином покарати винних у збитті літака рейсу МН-17.

Читайте також: "Нормандська четвірка" може зібратися до кінця вересня - посол Франції

Під час розмови з послом Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії Меліндою Сіммонс Президент висловив вдячність за допомогу у проведенні реформ та зміцненні обороноздатності нашої держави. Відзначено високу інтенсивність політичного діалогу, зокрема на рівні лідерів двох країн. Ішлося також про важливість продовження переговорів щодо нової угоди між Україною та Великою Британією, яка визначатиме політичні й економічні відносини між двома країнами після виходу Великої Британії з ЄС.

Фото: www.president.gov.ua

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-