Україна в Гаазі відстоюватиме право на розгляд морської суперечки по суті — Зеркаль

Україна в Гаазі відстоюватиме право на розгляд морської суперечки по суті — Зеркаль

Укрінформ
Українська делегація в рамках слухань у Гаазі щодо порушення Росією Конвенції ООН з морського права в Чорному та Азовському морях і в Керченській протоці відстоюватиме своє право на розгляд справи по суті всупереч спробам Росії цього уникнути.

Про це повідомила заступник міністра закордонних справ Олена Зеркаль у Facebook.

"Росія робить все для затягування справи. Тому вона оскаржує юрисдикцію трибуналу. Між нами відбулося два раунди обміну письмовими поясненнями щодо юрисдикції. Нарешті ми дійшли до усних слухань з питань юрисдикції. Мета Росії традиційна - уникнути розгляду справи по суті і відповідальності. Наше завдання просте і складне водночас - відстояти своє право на судовий розгляд справи по суті", - написала Зеркаль.

Вона додала, що судові слухання цього тижня важливі і в більш широкому контексті. Як зазначила заступник міністра, Росія, “прагнучи вбити справу, намагається додати два важливих питання”. По-перше, за словами Зеркаль, Росія намагається поставити під сумнів український суверенітет в Криму, по-друге - намагається довести, що має право свавільно вести себе на Азові і в Керченський протоці, бо там не застосовується міжнародне морське право.

"Ми знаємо з вами цю історію. Росія прагнула цього давно. Наше завдання - не дати відновити імперське минуле Росії", - наголосила Зеркаль.

Читайте також: Україна vs Росія: у Гаазі почалися слухання щодо порушення морського права

Як повідомляв Укрінформ, Постійна палата третейського суду в Гаазі 10-14 червня проведе слухання щодо попередніх заперечень РФ у справі за позовом України про порушення права прибережної держави відповідно до Конвенції ООН з морського права 1982 року.

Україна 14 вересня 2016 року ініціювала окреме провадження проти РФ щодо порушення нею Конвенції ООН з морського права і просить суд у Гаазі підтвердити права України в Чорному і Азовському морях та у Керченській протоці.

У травні 2017 року відбулося перше процедурне засідання трибуналу за Конвенцією з морського права ООН, в рамках якого створено арбітраж для розгляду спору України проти РФ. Меморандум, тобто пакет доказів того, що Росія порушує суверенні права України в Чорному та Азовському морі й у Керченській протоці, було подано до Постійної палати третейського суду в Гаазі 19 лютого 2018 року. Росія подала до Міжнародного трибуналу свої заперечення щодо юрисдикції цієї інституції розглядати позов України проти РФ.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-