Зеленський привітав з обранням нового президента Латвії

Зеленський привітав з обранням нового президента Латвії

Укрінформ
Президент України Володимир Зеленський привітав Егілса Левітса з обранням Президентом Латвійської Республіки.

Про це йдеться у дописі у Тwitter Зеленського.

“Вітаю Егілса Левітса з обранням Президентом Латвійської Республіки. Бажаю успіхів Вам та дружньому латвійському народові! Високо ціную підтримку, яку надає Латвія у реформуванні України та протидії російській агресії. Сподіваюся на подальшу плідну співпрацю”, - сказано в повідомленні.

Як повідомляв Укрінформ, сьогодні парламент Латвії обрав нового президента країни: за підсумками голосування ним став кандидат від правлячої коаліції Егілс Левітс, який заручився підтримкою 61 депутата.

Латвійський юрист, суддя, політолог Егіл Левітс наприкінці радянського періоду був членом Народного фронту Латвії, і вніс значний внесок у проголошення відновлення незалежності Латвії в 1990 році.

Читайте також: Новим президентом Латвії став суддя Європейського суду

Міністр юстиції Латвії в 1993-1994 роках. Був послом Латвії в Німеччині і Швеції в 1992-1993 роках, послом в Угорщині, Австрії та Швейцарії в 1994-1995 роках. Суддя Європейського суду з прав людини (1995-2004). Після цього став членом Суду Європейського Союзу (до 2010 року інституція мала назву Суд Європейських співтовариств). На виборах президента Латвії в 2015 році Левітс посів друге місце після Раймонда Вейоніса. 2018 року повноваження Левітса як судді Суду Європейського Союзу були підтверджені. Одружений, має доньку

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-