Гройсман сьогодні передасть у Раду заяву про відставку

Гройсман сьогодні передасть у Раду заяву про відставку

Укрінформ
Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман після проведення засідання Кабінету міністрів передасть свою заяву про відставку на розгляд Верховної Ради.

Про це він сказав на засіданні уряду, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Сьогодні, у середу, свою заяву я подам до Верховної Ради України”, - сказав Гройсман.

За його словами, уряду за три роки вдалося змінити ситуацію з руйнації до зростання.

Він зазначив, що Президент України Володимир Зеленський під час виступу у понеділок у парламенті засвідчив те, що разом зі своєю командою має бачення, як треба боротися з тими загрозами, які стоять перед країною.

"Хочу підкреслити, що і я, і уряд все робитимемо для того, щоб забезпечити стабільність", - запевнив Прем'єр.

У Конституції України визначено, що Кабінет міністрів складає повноваження перед Верховною Радою. Прем’єр-міністр та інші члени уряду мають право заявити парламенту про свою відставку. На основі написаної заяви ВР ухвалює відповідне рішення.

Читайте також: Гройсман зібрав Кабмін і підтвердив відставку

Відставка Прем’єр-міністра України має наслідком відставку всього складу КМУ. У такому випадку ВР має сформувати новий склад уряду. Та поки він формується, Кабмін, відставку якого було прийнято, має продовжити виконувати свої повноваження до початку роботи новосформованого Кабінету міністрів України.

В Основному законі також прописано, що кандидатуру для призначення на посаду прем’єр-міністра вносить президент за пропозицією коаліції депутатських фракцій у Верховній Раді або депутатської фракції, до складу якої входить більшість народних обранців від конституційного складу ВРУ. Міністрів оборони та закордонних справ парламент призначає за поданням президента, інші члени Кабінету міністрів призначаються Верховною Радою за поданням прем’єр-міністра.

Як повідомляв Укрінформ, 20 травня новообраний Президент України Володимир Зеленський склав присягу на вірність Україні та приступив до виконання обов'язків Президента України. Тоді ж він заявив про наміри розпустити ВР та закликав членів уряду піти у відставку. Увечері того ж дня Гройсман заявив про своє рішення піти з посади прем’єр-міністра.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-