Президент Угорщини розповів, про що домовився із Зеленським

Президент Угорщини розповів, про що домовився із Зеленським

Укрінформ
Президент Угорщини Янош Адер назвав обнадійливими перші переговори з новим Президентом України Володимиром Зеленським, які сторони провели 20 травня після інавгурації новообраного українського голови держави.
Про це повідомляє Радіо Свобода.

Як зазначається, Адер запропонував українському партнерові якнайшвидше створити спільну комісію, учасники якої «у спокійній обстановці зможуть обговорювати всі спірні питання і їх вирішення».

За словами угорського президента, його колега Зеленський схвально сприйняв цю пропозицію.

«Ми зацікавлені у побудові таких упорядкованих і спокійних відносин, які у нас склалися з іншими нашими сусідами. Адже Україна є найбільшою за чисельністю населення сусідньою державою. Ми готові до цього. Водночас я дав зрозуміти, що закарпатські угорці просять не більше ніж дотримуватися закріплених у Конституції і взятих на себе у міжнародних угодах зобов’язань», – наголосив президент Угорщини.

Адер також заявив, що «сьогодні в Україні права угорської меншини більш обмежені, ніж у часи радянської системи». Він додав, що в часи демократії такий стан є «неприпустимим».

Водночас угорський президент назвав сприятливим те, що новий Президент України «продемонстрував відкритість і добрі наміри» у питаннях щодо закарпатських угорців, як-от подвійне громадянство, обговорення стану національної освіти та закону про мову і якнайшвидше вирішення спільними зусиллями і доброю волею пов’язаних із цим проблем.

Читайте також: Зеленський — президенту Естонії: За мого президентства не буде “телефонного права”

Адер запросив Зеленського відвідати Угорщину, щоб обмінятися думками, зокрема про розвиток контрольно-пропускних пунктів та охорону довкілля у прикордонній смузі.

Президент Угорщини висловив сподівання, що такі зустрічі матимуть продовження спочатку на експертному, а потім знову на президентському рівнях.

Як повідомляв Укрінформ з посиланням на прес-службу Президента України, 20 травня Зеленський обговорив із Адером співпрацю двох країн у продовженні міжнародного тиску на Росію.

Угорсько-українські відносини вкотре загострилися після того, як минулого місяця Верховна Рада України ухвалила закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної». В Угорщині негативно відреагували на ухвалення цього закону.

Раніше угорська сторона також різко критикувала ухвалення закону України про освіту 5 вересня 2017 року, який, серед іншого, виділяється низкою нововведень, у тому числі й ширшим впровадженням української державної мови, включно у навчальних закладах національних меншин.

Попри численні спроби угорської та української сторін врегулювати спірні питання дипломатичним шляхом, повного порозуміння досягти не вдалося. Офіційний Будапешт намагається блокувати євроатлантичні ініціативи України. За останні роки контакти відбувалися переважно на рівні керівників зовнішньополітичних відомств Угорщини та України – Петера Сіярто та Павла Клімкіна.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-