Лінкявічус - проти повернення Росії в ПАРЄ

Лінкявічус - проти повернення Росії в ПАРЄ

Укрінформ
Міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічус виступив категорично проти повернення Росії в ПАРЄ, оскільки РФ продовжує агресію проти України, а європейські цінності мало що означають, якщо їх не захищають.

Про це Лінкявічус написав у Twitter.

«Ми не можемо дозволити собі беззастережне повернення Росії в ПАРЄ за рахунок цінностей і принципів Ради Європи. Росія нічого не змінила ні на ділі, ні на словах, і продовжує агресію проти України. Наші європейські цінності мало що значать, якщо їх не захищають», - написав Лінас Лінкявічус.

У четвер і п'ятницю він взяв участь у сесії Комітету міністрів РЄ, на ній основна увага приділялася політичній кризі, в якій опинилася Рада Європи, після анексії Росією Криму.

Як повідомлялося, Росія була позбавлена права голосу в Парламентській асамблеї Ради Європи у квітні 2014 року у відповідь на окупацію Криму та агресію проти України.

У червні 2017 року російська сторона вдалася до фінансового шантажу РЄ, припинивши сплачувати внески в організації.

Читайте також: Росію у ПАРЄ ще не повернули, але ситуація "паскудна" - Ар'єв

Наразі в Раді Європи діє потужне лобі, яке намагається повернути РФ в ПАРЄ, незважаючи на несплату Москвою цих внесків, порушення норм міжнародного права, продовження агресії проти України.

У Гельсінкі розпочинається засідання Комітету міністрів Ради Європи, на якому, як очікується, проросійське лобі затвердить рішення, яке може сприяти поверненню делегації РФ в ПАРЄ без виконання зобов'язань перед організацією.

 Фото: Linas Linkevicius, Twitter

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-