Сьогодні Рада планує призначити дату інавгурації Зеленського

Сьогодні Рада планує призначити дату інавгурації Зеленського

Укрінформ
Верховна Рада планує 16 травня призначити дату проведення інавгурації новообраного президента України Володимира Зеленського.

Про це йдеться у порядку денному сесії, оприлюдненому на сайті парламенту.

Спершу на засіданні у четвер депутати матимуть завершити розгляд законопроекту №5395-д «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення діяльності Державного бюро розслідувань». Так, за час його підготовки до другого читання профільний комітет опрацював 53 поправки, із яких 34 Рада розглянула напередодні. Законопроектом передбачається встановити кваліфікаційні вимоги до директорів територіальних управлінь, керівників управлінь центрального апарату та керівника підрозділу внутрішнього контролю ДБР, а також врегульовуються питання притягнення до дисциплінарної відповідальності працівників.

Після цього, як прогнозував Голова ВР Андрій Парубій, парламентарії перейдуть до розгляду проектів постанов щодо визначення дати проведення урочистого засідання з нагоди складення присяги Українському народові новообраним президентом Володимиром Зеленським.

У середу Регламентний комітет визнав сім зареєстрованих депутатами проектів такими, що відповідають вимогам Регламенту при їх оформленні та реєстрації, та запропонував Раді шляхом голосування визначитися щодо їх прийняття чи відхилення. У документах пропонується кілька варіантів дати інавгурації — 17, 19, 20, 26 і 28 травня.

Сам Зеленський наполягав на проведенні інавгурації 19 травня.

Проте низка політичних і громадських діячів висловилися проти цієї дати, оскільки 19 травня в Україні — День пам'яті жертв політичних репресій.

Далі друге читання мають пройти законопроекти щодо реформи парламенту. Попереднього разу, 25 квітня, Рада так і не розглянула жодного з них, оскільки депутати провалили рейтингове голосування.

У першому читанні відповідні проекти законів — №7550 “Про внесення змін до деяких законів України щодо розподілу посад у комітетах Верховної Ради України за принципом д'Ондта” та №6256 “Про внесення змін до законів України "Про комітети Верховної Ради України" та "Про центральні органи виконавчої влади" щодо оптимізації роботи комітетів Верховної Ради України та співвідношення предметів їх відання із сферами діяльності міністерств” — Рада ухвалила ще 5 квітня 2018 року.

Так, перший документ передбачає, що у Верховній Раді дев’ятого скликання розподіл посад у комітетах має здійснюватися за методом бельгійського математика Віктора д’Ондта, тобто пропорційно на основі пропозицій депутатських фракцій залежно від їх кількісного складу.

Друга законодавча ініціатива має на меті оптимізувати роботу парламентських комітетів, яких має бути не більше 20-ти, а також чітко співвіднести предмети їх відання зі сферами діяльності профільних міністерств.

Читайте також: Рада завтра може розглянути всі проекти постанов про інавгурацію Зеленського

Водночас Рада планує вийти на ухвалення закону “Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення” (№9417). Очікується, що його прийняття дасть змогу удосконалити положення національного законодавства у сфері запобігання та протидії відмиванню таких доходів та підвищить ефективність державної політики в цьому напрямку, а також забезпечить виконання рекомендацій експертів FATF, МВФ і Комітету Ради Європи з оцінки заходів протидії відмиванню коштів та фінансуванню тероризму (MONEYVAL).

Також пленарного четверга парламент має розглянути у першому читанні урядовий законопроект №7306 “Про Митний тариф України”, а в другому — проект №4591 "Про Установу бізнес-омбудсмена".

Окрім того, порядком денним передбачається розгляд блоків питань ратифікацій та інформатизації.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-