Парубій: Позов про заборону підписувати мовний закон - це спроба реваншу

Парубій: Позов про заборону підписувати мовний закон - це спроба реваншу

Укрінформ
Голова Верховної Ради Андрій Парубій вважає спробою проросійського реваншу намагання через суд заборонити йому пілписувати Закон "Про забезпечення функціонування української мови як державної".

Про це Голова ВР написав у Facebook.

"Сьогодні у засобах масової інформації з'явилася дуже тривожна новина, що якийсь самоназваний інститут звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з вимогою заборонити мені підписувати Закон про функціонування української мови, як державної. На моє переконання, це цинічна спроба проросійського реваншу", - зазначив Парубій.

За його словами, останнім часом таких спроб стає все більше.

"Але зараз проросійська п’ята колона вчинила замах на закон, який українці чекали століттями, закон історичної справедливості - Закон про функціонування української мови, як державної", - додав він.

Ворожий задум, за словами Парубія, полягає в тому, що "вони сподіваються, що суддя ухвалить рішення про заборону вчиняти будь-які дії, щодо Закону про функціонування української мови як державної, допоки питання не буде розглянуто по суті".

"У вівторок, 14 травня на голосування Верховної Ради України будуть поставлені і провалені постанови про скасування голосування за Закон про мову, і це відкриє для мене шлях для підписання цього Закону", - запевнив Голова ВР.

Він висловив переконання, що український суддя українського суду, усвідомлюючи свою високу відповідальність, не дозволить зірвати підписання Закону "Про забезпечення функціонування української мови як державної", адже він усвідомлює відповідальність перед законом, українським народом та українською історією.

Читайте також: Суд просять заборонити Парубію підписувати закон про мову

"Запевняю, я як Голова Верховної Ради України і громадянин України Андрій Парубі, не дозволю зірвати підписання Закон про функціонування української мови. За буд-яких умов наступного тижня Закон буде підписаний і набуде чинності", - написав Парубій.

Як повідомляв Укрінформ, до Окружного адміністративного суду міста Києва надійшла заява про забезпечення позову від ГО "Інститут правової політики та соціального захисту імені Ірини Бережної" до Голови Верховної Ради України Андрія Парубія щодо заборони підписувати ЗУ "Про забезпечення функціонування української мови як державної".

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-