Комітет ВР розглядає фінальну версію мовного законопроекту в закритому режимі

Комітет ВР розглядає фінальну версію мовного законопроекту в закритому режимі

Укрінформ
Засідання Комітету ВР, на якому в середу мають узгодити позиції фракцій щодо положень мовного законопроекту, відбувається у закритому режимі.

Про це Укрінформу в коментарі повідомив голова комітету Микола Княжицький.

"Ми будемо (на засіданні комітету – ред.) обговорювати побажання до цього документу, який завтра фіналізуємо під час голосування. В принципі засідання не буде відкритим тому, що там будуть керівники фракцій", - сказав Княжицький.

Водночас на запитання чи зможуть представники засобів масової інформації все ж бути присутніми на засіданні комітету, політик сказав, що можливо члени комітету проведуть і відкриту частину.

"Може ми потім проведемо відкриту частину – нам треба з керівниками фракцій порадитися", - уточнив він.

При цьому Княжицький додав, що чекати на спілкування представників комітету з журналістами в рамках засідання не обов’язково: "Ми в загальних рисах усе обговоримо і завтра в залі представимо".

Попередньо засідання профільного комітету анонсувалося як публічний захід, який мав відбутися о 14.30 з кабінетів № 5 на третьому поверсі Верховної Ради. Однак станом на вказаний в анонсі час засідання так і не розпочалося. Згодом поінформовані джерела в комітеті зазначили Укрінформу, що така зустріч може відбуватися у кабінеті Голови Верховної Ради Андрія Парубія за участю голови профільного комітету Миколи Княжицького та голів депутатських фракцій. Однак в апараті ВР такої інформації не підтвердили. Відтак місце проведення комітету залишається невідомим, ймовірно засідання таки відбувається в закритому режимі без участі ЗМІ.

Читайте також: Рада розглянула 99% "мовних" поправок і закрилась

Як повідомлялося, засідання Комітету Верховної Ради з питань культури і духовності, на якому планують фіналізувати текст законопроекту про мову, відбудеться у середу, 24 квітня, о 14:30 на третьому поверсі кулуарів парламенту та проходитиме публічно.

Верховна Рада 28 лютого розпочала розгляд у другому читанні законопроекту про мову, до якого було подано понад 2 тисячі поправок.

У першому читанні "мовний" законопроект було ухвалено 4 жовтня 2018 року.

Документом пропонується, зокрема, створити Національну комісію зі стандартів державної мови та запровадити посаду уповноваженого із захисту державної мови.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-