Обов'язки та зарплата: у квітні запустять е-систему даних держслужбовців

Обов'язки та зарплата: у квітні запустять е-систему даних держслужбовців

Укрінформ
Пілотний проект з впровадження інформаційної системи управління людськими ресурсами (HRMIS), який реалізується в рамках реформи державного управління в Україні, розпочне свою роботу вже в квітні поточного року.

Про це заявив голова Національного агентства України з питань державної служби (НАДС) Костянтин Ващенко на засіданні Кабінету міністрів, презентуючи проект.

"Ця система впроваджується в рамках глобальної реформи державного управління. Вона дозволить підвищити роботу державних органів, державних службовців і відкриє громадськості доступ до даних про державну службу", - зазначив Ващенко.

За словами голови НАДС, пілотний проект розпочне свою роботу вже в квітні. Через півроку після цього проект буде вже функціонувати в Секретаріаті Кабінету міністрів, кількох міністерствах і агентствах. Також запрацює Публічний портал з усіма електронізованими в рамках проекту даними. А у 2020 році проект запрацює в усіх без винятку міністерствах та інших органах влади.

До системи будуть вноситися всі відомості про державних службовців, їх завдань і обов'язків, кар'єри, підвищення кваліфікації, заробітної плати тощо. Таким чином концентруватимуться в елетронном вигляді актуальні дані про тисячі держслужбовців в усій країні.

"Система дозволяє електронізувати всі кадрові процеси державної служби. Кінцева мета - зробити систему більш керованою для менеджерів та більш зрозумілою для суспільства", - зазначив Ващенко.

За його словами, на сьогодні статус держслужбовця в Україні мають близько 240 тисяч осіб. Управління такою кількістю осіб не може бути ефективним без сучасних інструментів.

"Очевидно, що ми маємо всю кадрову документацію перевести в електронний режим. Це підвищить ефективність і керованість системи. Дасть змогу більш чітко планувати обсяги фінансування, оціноювати роботу не лише підроздів, а і окремих держслужбовців, правильно заохочувати. По суті, це потужний управлінський інструмент. Це справжній еволюційний інструмент для державної служби", - зазначив очільник НАДС.

За словами Ващенко, усі відкриті дані будуть оприлюднюватися на Публічному порталі.

"По суті це безпрецедентний крок до відкритості даних про державну службу", - зазначив він.

Ващенко уточнив, що впровадження експерименту не передбачає витрачання державних коштів. Усі видатки і фінансування забезпечуватимуть міжнародні партнери проекту - Європейський Союз і Світовий банк.

Коментуючи доповідь голови НАДС, Прем'єр-міністр Володимир Гройсман підкреслив, що цей проект дозволить розбудувати прозору і конкурентну систему управління людськими ресурсами. Водночас, для того, щоб країна відчула результат цієї реформи, потрібен певний час.

"Кроки, які робить наш уряд по повній зімні державного управління, це кроки, які не одразу відчуваєш. Результат буде, але буде трохи пізніше. Треба змінити всю систему", - зазначив він.

Глава уряду додав, що ми зараз маємо вже 118 онлайн-послуг.

Читайте також: Троє кандидатів у президенти досі не відкрили виборчі фонди - ЦВК

Впровадження інформаційної системи управління людськими ресурсами (HRMIS) у державних органах України здійснюється відповідно до розпорядження Кабінету міністрів України від 1 грудня 2017 року № 844-р “Про схвалення Концепції впровадження інформаційної системи управління людськими ресурсами в державних органах та затвердження плану заходів щодо її реалізації” та на виконання Частини А “Зміцнення управління людськими ресурсами в системі державної служби” проекту “Зміцнення управління державними ресурсами” гранту Міжнародного банку реконструкції та розвитку № TF0A5324 від 30 червня 2017 року, що фінансується за рахунок грантових коштів, наданих Європейською Комісією від імені Європейського Союзу в рамках Програми ЄС з реформування державного управління та фінансів (EURoPAF) (TF072780).

Реформування державної служби в Україні відбувається на виконання Угоди про Асоціацію Україна-ЄС, Стратегії сталого ровитку «Україна-2020» — документ, яка визначає напрямки та пріоритети розвитку України на період до 2020 року, а також Урядової стратегії реформування державного управління на 2016-2020 роки.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-